XI Niedziela Zwykła

XI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Na zakończenie Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna, która będzie jeszcze codziennie do piątku włącznie.

We wtorek  (16 czerwca) o godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

  1. W piątek (19 czerwca) – uroczystość uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00.
  2. W sobotę (20 czerwca) kolejne dwie grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. Uroczystość odbędzie się o godz. 9:30 i 11:30. Ogarnijmy te dzieci naszymi modlitwami, aby Eucharystia była ich pokarmem na drodze życia chrześcijańskiego. Spowiedź dla dzieci w piątek (19 czerwca) o godz. 19:00 w górnym kościele.
  3. W przyszłą niedzielę (21 czerwca) zapraszamy na godz. 12:30 dzieci oraz młodzież na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zgromadźmy się w kościele, aby podziękować za ten czas przeżyty, może niełatwy, prosząc zarazem o błogosławieństwo w wypoczynku, aby z nowym zapałem rozpocząć nowy rok szkolny.

Będzie to także okazja, aby podziękować odchodzącym do innych placówek siostrom Salezjankom (s. Halinie i s. Brygidzie)

  1. Od poniedziałku (15 czerwca) do czwartku (18 czerwca) Kaplica Adoracji będzie nieczynna z racji prowadzonych prac modernizacyjnych. Przepraszamy za utrudnienia. Można się pomodlić w przedsionku kościoła.
  2. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania. Próby dla młodzieży w sobotę, niedzielę i poniedziałek o godz. 19:00. Na niedzielną próbę (21 czerwca) zapraszamy rodziców – nastąpi wręczenie krzyży; w poniedziałek (22 czerwca) na próbę zapraszamy świadków.
  3. Już dzisiaj informujemy, że nie organizujemy półkolonii w takiej formie jak zawsze. Prosimy śledzić ogłoszenia, gdyż będziemy proponować inne formy spędzenia czasu wolnego.
  4. Przypominamy, że mimo zlikwidowaniu pewnych ograniczeń, nadal w kościołach należy nosić maseczki, mając na względzie zdrowie i dobro innych.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Aniela Szopa – lat 95, zam. ul. Chrobrego

śp. Feliksa Tarasiuk – lat 95, zam. ul. Hallera

śp. Tadeusz Patelczyk – lat 70. zam. ul. Poznańska

śp. Genowefa Jaroszek – lat 84, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Roman Lis – lat 51, zam. ul. Abrahama

śp. Helena Jeka – lat 89, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…