XI Niedziela Zwykła

XI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XI niedziela zwykła w roku liturgicznym. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbienia połączone z nabożeństwem fatimskim.

O godz. 11:00 będzie obchodził jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Henryk Olesik, znany wielu pokoleniom parafian jako duszpasterz i katecheta. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.

  1. W sobotę (19 czerwca) nasz parafianin kl. Łukasz Franus z Archidiecezjalnego Seminarium w Gdańsku przyjmie święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nim w modlitwach, by Chrystus umocnił go na drodze kapłańskiego powołania.
  2. Także w sobotę (19 czerwca) będziemy gościli w naszej parafii Ogólnopolskie Spotkanie „Wojowników Maryi”. Cieszymy się, że u stóp naszej Wspomożycielki będą się modlić mężczyźni z całej Polski.
  3. W poniedziałek (14 czerwca) – wspomnienie bł. Michała Kozala, o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ.

W czwartek (17 czerwca) – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

W sobotę (19 czerwca) w Roku św. Józefa modlimy się po Mszy św. wieczornej pod figurą św. Józefa od ul. Świętojańskiej za nasze rodziny i naszą parafię.

  1. W przyszłą niedzielę (20 czerwca) na Mszy św. o godz. 12:30 pragniemy zakończyć tegoroczny rok katechetyczny. Zapraszamy zwłaszcza dzieci i rodziców, aby podziękować za wszelkie łaski. Będziemy prosić o bezpieczne wakacje i powrót wszystkich we wrześniu do szkół.

Także w przyszłą niedzielę młodzież będzie kwestować do puszek na rzecz wyjazdu na Spotkanie Młodych w Lizbonie. Wesprzyjmy tę akcję, aby młodzi ludzie z naszego środowiska mogli z rówieśnikami z całego świata spotkać się, modlić się i rozmawiać o przyszłości Kościoła i świata.

  1. Szkoły Salezjańskie w Rumi informują o trwającym naborze do Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz do kl. 4 i 5 Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Bliższe informacje na stronie internetowej szkoły.
  2. W niedzielę (20 czerwca) w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego będzie obchodzona setna rocznica wybudowania kościoła parafialnego. Informacje szczegółowe o tych uroczystościach na plakatach w gablotkach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Ryszard Pinker – lat 69, zam. ul. Oliwska

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…