XII Niedziela Zwykła

XII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe.

W przyszłą niedzielę (28 czerwca) na Mszy św. o godz. 18:00 pożegnamy ks. Józefa Paliwodę, który przechodzi do pracy w innej parafii.

  1. We wtorek (23 czerwca) na Mszy św. o godz. 18:00 ks. bp Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź dla bierzmowanych w poniedziałek (22 czerwca) o godz. 19:00.

W związku z bierzmowaniem we wtorek nabożeństwo czerwcowe rano o godz. 8:00.

  1. W środę (24 czerwca)uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 (orszak). O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe połączone z Hołdem Wspomożycielce. O godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi neokatechumenat.

Tego dnia, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na inaugurację Kaplicy Modlitwy o Pokój z monstrancją „Królowej Pokoju”, która to kaplica ubogaca naszą Kaplicę Wieczystej Adoracji. Mamy nadzieję, że to miejsce stanie się centrum szczególnej modlitwy nie tylko dla naszej parafii.

  1. W przyszłą niedzielę (28 czerwca) na Mszy św. o godz. 11:00 będzie swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa przeżywał pochodzący z naszej parafii ks. Dariusz Sztuk – salezjanin. Otoczmy go naszymi modlitwami.
  2. W sobotę (27 czerwca) swoje imieniny obchodzi nasz kościelny – koadiutor Władysław Rogowski – salezjanin. Solenizanta uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.
  3. W czwartek (25 czerwca) na Mszy św. wieczornej zakończą rok formacyjny nasi ministranci z Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy wszystkich służących przy ołtarzu, kandydatów i tych, którzy chcieliby zostać ministrantami wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem.
  4. W piątek (26 czerwca) rozpoczynają się wakacje dla dzieci i młodzieży. Życzymy wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz tego, aby nie zabrakło obecności Boga i Jego przykazań na szlakach wakacyjnych wędrówek.
  5. Jak można zauważyć, pojawiły się w naszym kościele nowe obicia siedzeń ławek. Niech służą na następne lata, bo są estetyczne i praktyczne.

W związku z tym w przyszłą niedzielę (28 czerwca) będzie zbierana puszka, aby pokryć koszty poniesione poprzez prace, które zostały wykonane w naszym kościele. Już dzisiaj dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Barbara Roman – lat 72, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Jacek Michna – lat 58, zam. ul. Objazdowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…