XIX Niedziela Zwykła

XIX Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Taca będzie przeznaczona na dalsze prace przy kościele. Gościmy w naszej parafii ks. Ryszarda Halwę z Fundacji Ochrony Życia, który głosi okolicznościowe kazania.
  2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jakuba Marka – neoprezbitera, który rozpoczyna w naszej wspólnocie swoją posługę kapłańską i życzymy mu wytrwałości, optymizmu i darów Ducha Świętego w wypełnianiu powierzonych przez Kościół i Zgromadzenie zadań.
  3. W poniedziałek (12 sierpnia) – w naszej diecezji wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. O godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

We wtorek (13 sierpnia) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

W środę (14 sierpnia) – święto poświęcenia kościoła archikatedralnego w Oliwie. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W piątek (16 sierpnia) o godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Tego dnia przypada 28 rocz. śmierci ks. Józefa Jaeschke, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. W czwartek (15 sierpnia)uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 6:30; 8:00; 9:30; 10:00 (dk); 11:00; 12:30; 18:00 i 20:00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, pędów zbóż i ziół.

Tego dnia nasze miasto czci swojego patrona św. Jana Bosko. Główne uroczystości rekreacyjno-sportowe odbywają się na stadionach SALOS-u przy ul. Bukowej (obok starego cmentarza). Program umieszczony jest na plakatach. Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w tych wydarzeniach.

Także 15 sierpnia (czwartek) o godz. 11:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. – Msza św. w intencji Ojczyzny z racji 99 rocz. Bitwy Warszawskiej i Dnia Wojska Polskiego. Po Mszy św. złożenie kwiatów na mogiłach żołnierskich na cmentarzu parafialnym.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.