XIX Niedziela Zwykła

XIX Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Taca przeznaczona na dalsze prace przy kościele.

W dniu dzisiejszym po Mszach św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozprowadzać będą kalendarze na przyszły rok. Złożone ofiary będą przeznaczone na utrzymanie domów hospicyjnych dla dorosłych i dzieci. Wesprzyjmy tę inicjatywę.

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Józefa Dubińca, który ostatnio pracował w Lądzie. Życzymy mu darów Ducha Świętego i opieki Wspomożycielki w pracy salezjańskiej w naszym sanktuarium.
  2. We wtorek (11 sierpnia) o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

W środę (12 sierpnia) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W czwartek (13 sierpnia) po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

W piątek (14 sierpnia) – święto poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku- Oliwie. O godz. 17:30 nabożeństwa do św. Jozefa.

  1. W sobotę (15 sierpnia)uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według rozkładu niedzielnego – wakacyjnego. Po Mszach św. poświęcenie kwiatów i ziół. Tego dnia kancelaria nieczynna.

Także 15 sierpnia z racji obchodzonego przez miasto Dnia Patrona św. Jana Bosko odbędzie się przed naszym kościołem koncert gdańskiego carillonu po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:00. Grać będzie Monika Kaźmierczak. Organizatorami są miasto Rumia i Dom Kultury „Janowo”. Inne informacje na plakacie. Zapraszamy.

  1. W sobotę (15 sierpnia) w parafii Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 11:00 Msza św. w int. Ojczyzny z racji Dnia Wojska Polskiego w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz Dnia Patrona Miasta św. Jana Bosko. Po Mszy św. złożenie kwiatów na mogiłach żołnierskich na cmentarzu oraz pod pomnikiem Armii Krajowej.
  2. Przypominamy, ze nadal obowiązują wytyczne Ministerstwa Zdrowia odnośnie przebywania w miejscach kultu religijnego. Noszenie maseczek jest obowiązkowe. Starajmy się, aby inni czuli się komfortowo podczas liturgii.
  3. W przyszłą niedzielę (16 sierpnia) w Archidiecezji Gdańskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu. Chrześcijańskie współczucie oraz braterska solidarność z osobami, które ucierpiały w wyniku tragicznego wybuchu, skłaniają do podjęcia działań celem okazania konkretnego wsparcia poszkodowanym.

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Eugenia Purol – lat 83, zam. ul. Roszczynialskiego

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…