XIX Niedziela zwykła

XIX Niedziela zwykła

  1. Dziś XIX niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Piotra Przyborskiego, który ostatnio pracował w Dębnie. Życzymy mu darów Ducha Świętego i opieki Wspomożycielki w pracy salezjańskiej w naszym sanktuarium.
  3. W poniedziałek (8 sierpnia) – wsp. św. Dominika. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (9 sierpnia)święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

W środę (10 sierpnia)święto św. Wawrzyńca. o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

Także w środę o godz. 19:00 koncert organowy w ramach „Letnich Koncertów Organowych”. Szczegóły na plakatach.

W czwartek (11 sierpnia) przypada 35 rocz. śmierci salezjanina koadiutora Ignacego Jaroszewicza, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego brata zakonnego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W piątek (12 sierpnia) – w naszej diecezji przeżywamy wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa.

W sobotę (13 sierpnia) – Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

  1. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jest to miesiąc trzeźwości. Polecajmy w modlitwie wszystkich uzależnionych, a także tych, którzy podejmują zobowiązania abstynencji.
  2. W najbliższą niedzielę taca przeznaczona będzie na kontynuację prac przy kościele. Nadal trwają prace przy remoncie schodów naszego Sankturaium. W tym miejscu bardzo dziękujemy wszystkim dobrodziejom, którzy wspierają parafię modlitewnie, materialnie, a także poprzez osobistą pracę. Bóg zapłać!

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki a wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:  

+ Mark Drewniak, l. 63, ul. Poznańska

+ Krzysztof Dawczyk, l. 69, ul. Poznańska

+ Maria Liszewska, l. 68, ul. Kolejowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…