XV Niedziela zwykła

XV Niedziela zwykła

  1. Dziś XV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlili się za Wiktora Ławnickiego, naszego asystenta, któremu dziękujemy za zaangażowanie i wszelkie dobro. Niech Maryja Wspomożycielka wyprasza dla niego obfite łaski.
  2. W poniedziałek (11 lipca) święto św. Benedykta, patrona Europy. Przypada tego 28 śmierci ks. Zygmunta Kęsego, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjański.  Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. O godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ.
  3. We wtorek (12 lipca) wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.
  4. W środę (13 lipca) wspomnienie św. Andrzeja Świerada i św. Benedykta, pustelników. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki. 13 lipca jest dniem mężów i żon. Tego właśnie dnia przypada rocznica zawarcia małżeństwa rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, również świętych Zelii i Ludwika Martinów. W związku z tym zapraszamy do naszego sanktuarium małżonków na Mszę w ich intencji o godz. 18:00. Podczas Mszy św. będzie również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie i wspólne zdjęcie.
  5. W piątek (15 lipca) – wspomnienie św. Bonawentury. Tego dnia swoje imieniny obchodzą Henryk Olesik i ks. Henryk Kaszycki. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy ich naszymi modlitwami.
  6. W sobotę (16 lipca) – wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  7. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Piotra Przyborka, który pełnił funkcję dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii metropolitalnej w Gdańsku-Oliwie biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej. Księdzu Biskupowi nominatowi życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki MB Wspomożenia Wiernych. Pamiętajmy o nim w codziennych modlitwach.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki, a wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:  

+ Michał Bieńczak, l. 67, ul. Objazdowa

+Jadwiga Kosmala, l. 84, ul. ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…