XV Niedziela Zwykła

XV Niedziela Zwykła

  1. Dziś XV Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Gościmy ks. Waldemara Jonatowskiego – misjonarza z Sudanu Południowego; dziękujemy mu za Słowo Boże. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz dalszej działalności misjonarskiej Salezjanów w Afryce.
  2. Adoracja wynagradzająca NSPJ w poniedziałek (16 lipca) o godz. 16:30; o godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  3. W środę (18 lipca) – stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17:30.
  4. Tego dnia w ramach Letnich Koncertów Organowych o godz. 19:00 wystąpi na organach Karol Hilla, śpiew Maria Hilla. Zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę (22 lipca) na Mszy św. o godz. 11:00 swój jubileusz 50-lecia kapłaństwa będzie obchodził salezjanin ks. Klemens Deja – długoletni misjonarz w Brazylii. Jest wychowankiem dzieła salezjańskiego w Rumi i był tutaj jako kleryk na praktyce wychowawczej. Otoczmy jubilata naszymi modlitwami.
  6. Przypominamy, że w okresie wakacji będzie nadal czynne w czwartki od godz. 18:00 Poradnictwo Rodzinne, a w I i II wtorek miesiąca od godz. 17:00 są udzielane bezpłatne porady prawne.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

w wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom

życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Krystyna Łosińska – lat 60, zam. ul. Krakowska

śp. siostra Wiesława Woskowicz (salezjanka) – lat 56, zam. ul. Warszawska (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…