XVI Niedziela Zwykła

XVI Niedziela Zwykła

  1. Dziś XVI Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj żegnamy kl. Pawła Potęgę, który odbywał w naszej parafii roczną praktykę duszpastersko-wychowawczą i dziękując mu za wszelkie dobro, które czynił w parafii – życzymy zarazem, aby na dalszej drodze powołania towarzyszyło mu Boże błogosławieństwo i opieka Rumskiej Wspomożycielki.
  3. Adoracja wynagradzająca NSPJ w poniedziałek (23 lipca) o godz. 16:30 – tego dnia święto św. Brygidy – patronki Europy.
  4. We wtorek (24 lipca) – wspomnienie św. Kingi i zarazem MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce, o godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi Odnowa.
  5. W środę (25 lipca) – stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17:30. Tego dnia przypada święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Dlatego po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów przed kościołem.
  6. Również tego dnia przypada 20 rocz. śmierci ks. Mariana Jutkiewicza, który pracował w  naszej  parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona    Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  7. W ramach Letnich Koncertów Organowych o godz. 19:00 w środę (25 lipca) wystąpi Gail Archer z USA. Zapraszamy.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

a wszystkim wypoczywającym i gościom

życzymy Bożych wakacji i słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:   </strong>

śp. Teresa Bruna – lat 81, zam. ul. Derdowskiego

śp. Zbigniew Babiak – lat 64, zam. w Gdyni

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…