XVII Niedziela zwykła

XVII Niedziela zwykła

  1. Dziś XVII niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  1. W poniedziałek (25 lipca) – święto św. Jakuba, Apostoła. O godz 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. Tego dnia wspominamy również św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 poświęcenie pojazdów przed kościołem. Również w poniedziałek przypada 24 rocz. śmierci salezjanina Mariana Jutkiewicza, który pracował w naszej parafii oraz jako kapelan szpitala i jest pochowany w grobowcu salezjański. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

We wtorek (26 lipca)– wspomnienie św. Joachima i Anny.

W środę (27 lipca) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W piątek (29 lipca) – wspomnienie św. Marty.

W niedzielę (31 lipca) – O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko; na Mszy św. wieczornej modlimy się w int. Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

 

  1. Pragniemy zaprosić na kolejne nabożeństwo Nocy Walki o błogosławieństwo dla Polski. Noc Walki to cykliczne nabożeństwo, w którym prosimy Pana Boga za wstawiennictwem Maryi, Patrona Polski św. Andrzeja Bobolę i innych świętych i błogosławionych, o błogosławieństwo i opiekę dla naszej Ojczyzny w tych trudnych czasach. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę 30 lipca br. o godz. 21.00 w naszym Sanktuarium. O północy odbędzie się niedzielna Msza św., zaś całe nabożeństwo zakończy się ok. 3 w nocy. Szczegóły na plakatach. 
  1. Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę na Podlasie 28 lipca po Mszy św. wieczornej w salce przy kancelarii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki a wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:  

+ Anna Wanta, l. 85, ul. Dąbrowskiego

+ Bogdan Went, l. 56, ul. Wejhera

+ Jan Dawidowicz, l. 74, ul. Torowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…