XVIII Niedziela zwykła

XVIII Niedziela zwykła

 
1. Dziś XVIII niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 

2. W poniedziałek (1 sierpnia) przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali życie za ojczyznę i wolność. O godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ.

 
  • We wtorek (2 sierpnia) można uzyskać odpust „Porcjunkuli” związany z Matką Bożą Anielską. Przy spełnieniu zwykłych warunków tzn. stan łaski uświęcającej; Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Św. „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”; wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i nawiedzenie kościoła parafialnego lub katedralnego można uzyskać tego dnia odpust. O godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
  • W środę (3 sierpnia) – O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.
 
  • W czwartek (4 sierpnia) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patronna proboszczów. Jest to także I Czwartek miesiąca; o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Od godz. 22:00 – 24:00 czuwanie modlitewne animowane przez grupę „Wojowników Maryi”.
 
  • W piątek (5 sierpnia) – I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 i 17:30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź na każdej Mszy św.
 
  • W sobotę (6 sierpnia) – Święto Przemienienia Pańskiego – Tego dnia przeżywać będziemy również I sobota miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie. Po Mszy św. o godz. 8:00 wyruszymy ulicami miasta z modlitwą różańcową. Zapraszamy do udziału całe rodziny.
 
3. Żywy Różaniec organizuje 10 września pielgrzymkę do sanktuariów w Gietrzwałdzie i Stoczku Klasztornym. Szczegóły na plakacie.
 
4. Solenizantom i Jubilatom tygodnia
życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki
a wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom
życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody
 
W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:
 
+ Czesława (f) Matuszewska, l. 87, ul. Warszawska
 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…