XVIII Niedziela Zwykła

XVIII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na dalsze prace przy kościele. Również w przyszłą niedzielę przypada 32 rocz. śmierci koadiutora-salezjanina Ignacego Jaroszewicza, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego brata zakonnego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tomasza Wierzchowskiego, który przybył do nas z Piły i życzymy mu, aby nadal mógł służyć wiernym jako kapłan – salezjanin oraz prowadzić młodzież i starszych do spotkania z Jezusem.
  3. W poniedziałek (5 sierpnia) – o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

We wtorek (6 sierpnia)święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00. O godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W środę (7 sierpnia) – o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki

W piątek (9 sierpnia) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa.

  1. W przyszłą niedzielę (11 sierpnia) będziemy gościć w naszej parafii ks. Ryszarda Halwę – pallotyna z Fundacji Ochrony Życia, który wygłosi okolicznościowe kazania i będzie rozprowadzał materiały dotyczące tej ważnej kwestii życia chrześcijańskiego oraz będzie kwestował do puszek na rzecz dalszej działalności ochrony życia.
  2. W środę (7 sierpnia) w ramach Letnich Koncertów Organowych o godz. 19:00 wystąpi Urszula Jasiecka-Bury. Zapraszamy. Będzie to ostatni koncert i dlatego dziękujemy organizatorom za kolejne przeżycia muzyczne – do zobaczenia za rok.
  3. Przypominamy, że w sobotę ( 7 września) po Mszy św. o godz. 6:00 wyrusza z naszego sanktuarium piesza pielgrzymka do MB Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania zwłaszcza młodzież naszej parafii. Ponieśmy w tym trudzie nasze codzienne intencje i dajmy także świadectwo wiary. Chętni do niesienia feretronu lub chorągwi mogą zgłaszać się do ks. Jacka – naszego przewodnika.
  4. W sobotę (31 sierpnia) organizowana jest autokarowa pielgrzymka Domowego Kościoła – Ruchu Światło Życie (Krucjata Wyzwolenia Człowieka) do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Pielgrzymka wyrusza o godzinie 6.30 z  kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegółowy program i informacje na plakatach i ulotkach.

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

a wszystkim wypoczywającym i turystom

Bożych wakacji i słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Janina Hermann – lat 71, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Maria Śmiejkowska – lat 69, zam. ul. Poznańska

śp. Mirosława Budnik – lat 66, zam. ul. Torowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…