XX Niedziela Zwykła

XX Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę puszka na kształcenie młodzieży.
  2. W poniedziałek (19 sierpnia) – o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

W środę (21 sierpnia) – o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W sobotę (24 sierpnia) – święto św. Bartłomieja Apostoła i zarazem wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. Po Mszy św. o godz. 8:00 – Hołd Wspomożycielce; Apel Maryjny o godz. 21:00 poprowadzi Żywy Różaniec.
  2. We wtorek (20 sierpnia) przypada 2 rocz. śmierci ks. Janusza Zdolskiego – byłego proboszcza naszej parafii. Wspomnijmy go w modlitwach.

W czwartek (22 sierpnia) przypada 2 rocz. śmierci ks. Stefana Kielińskiego, który ostatnie lata pracował w tej parafii i został pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. W tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Bernarda; w środę – św. Piusa X papieża; w czwartek – NMP Królową.
  2. Przypominamy, że zbliża się czas pielgrzymowania do Swarzewa (7-8 września). Zachęcamy do udziału, aby ponieść różne intencje do Matki Bożej i dać zarazem świadectwo wiary oraz przywiązania do tradycji przodków.
  3. Szkoły Salezjańskie poszukują nauczycieli fizyki i geografii w niepełnym wymiarze godzin. Wszelkie informacje w sekretariacie szkoły.
  4. W dniach od 23 – 25 sierpnia (piątek – niedziela) będzie na parkingu przy boisku stał kontener na makulaturę. Dochód jak zwykle zostanie przeznaczony na misje.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Wacława Pałyzga – lat 89, zam. ul Krakowska

śp. Zbigniew Ostrowicki  – lat 57, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…