XX Niedziela zwykła

XX Niedziela zwykła

  1. Dziś XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu patronują nam: św. Jacek (środa) i św. Bernard (sobota). Wszystkim solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
  3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. poświęcenie kwiatów i ziół. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.

Także 15 sierpnia w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 11:00 Msza św. w intencji Ojczyzny, a po Mszy św. złożenie kwiatów na mogiłach żołnierzy z racji Dnia Wojska Polskiego. Ten dzień jest również poświęcony patronowi miasta św. Janowi Bosko i dlatego od godz. 15:00 na boiskach SALOS-u w Starej Rumi przy ul. Bukowej organizowany jest przez miasto festyn sportowo-rekreacyjny dla wszystkich.

  1. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:
  • W poniedziałek adoracja wynagradzająca NSPJ o godz. 16:30 w kaplicy adoracji.
  • W środę stała nowenna do Wspomożycielki o godz. 17:30.
  1. W środę zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: wakacyjne koncerty organowe o godz. 19:00.
  2. W najbliższą sobotę (20 sierpnia) swoje święcenia biskupie przyjmie Piotr Przyborek, nasz biskup nominat. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach w sobotę o godz. 10.00 w katedrze oliwskiej. Polecajmy naszego nowego biskupa w codziennych modlitwach.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Z tyłu kościoła dostępne są nowe numery Gościa Niedzielnego i
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary podczas dzisiejszej Mszy św. na remonty i prace przy kościele.

 

Komunikaty:

Zapraszamy na „Wakacyjny wieczór chwały” 18 sierpnia o godz. 20:00 do parafii Zesłania Ducha Świętego w Sopocie.

Wydział Duszpasterski Kurii informuje, że najbliższe bierzmowanie dla do-rosłych, głównie dla narzeczonych, odbędzie się w piątek, 23 września br. o godz.  17.30 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Kandydaci do bierzmowania powinni być należycie przygotowani i wyspowiadani w swoich parafiach oraz zaopatrzeni w kartę do bierzmowania podpisaną przez Księdza Proboszcza i opieczętowaną pieczęcią parafialną.