XX Niedziela Zwykła

XX Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XX Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Przed kościołem zbiórka do puszek na uczelnie katolickie. W przyszłą niedzielę (26 sierpnia) – uroczystość MB Częstochowskiej.
  2. W poniedziałek (20 sierpnia) – adoracja wynagradzająca NSPJ  o godz. 16:30. Tego dnia przypada 1 rocz. śmierci byłego proboszcza naszej parafii ks. Janusza Zdolskiego. Wspomnijmy go w naszych modlitwach.
  3. W środę (22 sierpnia) – przypada 1 rocz. śmierci ks. Stefana Kielińskiego, który ostatnie lata pracował w naszej parafii, zmarł w Domu Zakonnym i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Tego dnia stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17:30.
  4. Także w środę o godz. 19:00 ostatni koncert w ramach „Letnich Koncertów Organowych” – wystąpi Rui F. Soares z Portugalii. Zapraszamy do udziału i zarazem dziękujemy organizatorom i wykonawcom.
  5. W piątek (24 sierpnia)święto św. Bartłomieja Apostoła i zarazem wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce. O godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi Żywy Różaniec.
  6. Przypominamy, że w sobotę (1 września) po Mszy św. o godz. 6:00 wyrusza pielgrzymka do Swarzewa. Zapraszamy do wspólnego wędrowania.
  7. Już dziś zapowiadamy, że w pierwszy weekend września (31.08-02.09) będzie wystawiony pojemnik na makulaturę. Dochód przeznaczony jest na misje.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

a gościom i turystom bezpiecznych wakacji i słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Bernard Kowalkowski – lat 90, zam. ul. Poznańska (pogrzeb we wtorek)

śp. Tadeusz Szczepkowski – lat 86, zam. ul. 3 Maja

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…