XXI Niedziela Zwykła

XXI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Dziś zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.
  2. W poniedziałek (23 sierpnia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (24 sierpnia)święto św. Bartłomieja Apostoła – wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Na Mszy św. wieczornej orszak procesyjny; o godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce, o godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi Żywy Różaniec.

W sobotę (28 sierpnia) – wspomnienie św. Augustyna. Tego dnia wyrusza autokarowa pielgrzymka do polskiego Loretto, organizowana przez Żywy Różaniec.

  1. W czwartek (26 sierpnia)uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk) i 18:00. O godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi grupa Intronizacji.
  2. Zapraszamy na pielgrzymi szlak do Matki Boskiej Swarzewskiej w sobotę (4 września). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 6:00, po której nastąpi wymarsz pielgrzymki. W Swarzewie będą podstawione autokary na powrót. Tego roku nie będzie zorganizowanej pielgrzymki powrotnej w niedzielę (5 września), ale zachęcamy do uczestnictwa w odpuście i indywidualnym powrocie do domu.
  3. Rodzice zapraszają młodzież na bezalkoholowy bal w poniedziałek (30 sierpnia) od godz. 19:00. Szczegóły na plakatach w gablotkach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

a wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom

życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Roman Kaiser – lat 76, zam. ul. Torowa

śp. Urszula  Jankowska – lat 79, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…