XXI Niedziela Zwykła

XXI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz kształcenia młodzieży.

Przypominamy, że z dniem dzisiejszym kończy się wakacyjny rozkład Mszy św. niedzielnych i od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy św. o godz. 20:00.

  1. W poniedziałek (26 sierpnia)uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk) i 18:00. O godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji; o godz. 21:00 Apel Maryjny przygotowany przez grupę Intronizacji.

W środę (28 sierpnia) – o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W sobotę (31 sierpnia) – ostatni dzień miesiąca i wspomnienie św. Jana Bosko . O godz. 8:00 nabożeństwo do św. Jana Bosko. Po Mszach św. ucałowanie relikwii Świętego.

  1. Kolejny raz przypominamy, że zbliża się czas pielgrzymowania do Swarzewa (7-8 września). Zachęcajmy się wzajemnie, aby nie zabrakło na pielgrzymim szlaku naszych parafian, którzy podtrzymują tradycje przodków.
  2. W niedzielę (15 września) na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy te małżeństwa, które w tym roku obchodzą 50-lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału do 12 września w zakrystii, kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego. Po Mszy św. zapraszamy dostojnych jubilatów na symboliczną kawę i ciastko do Domu Zakonnego.
  3. W naszej parafii organizowany jest rozbudowany kurs dla narzeczonych (tzw. przedmałżeński), który odbędzie się w dniach 20-21 września oraz 5 października. Spotkania prowadzi doświadczony zespół doradców życia małżeńskiego i rodzinnego. Zapisy w kancelarii i na furcie Domu Zakonnego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.