XXIII Niedziela Zwykła

XXIII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na dalsze prace przy kościele a na Mszy św. o godz. 12:30 poświęcenie tornistrów. Także w przyszłą niedzielę (13 października) o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim w kościele bł. Edmunda Bojanowskiego.
  2. W poniedziałek (7 września) – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca w kaplicy Adoracji.

Także w poniedziałek o godz. 19:00 w dolnym kościele obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci, które 19 września przystąpią do I Komunii św.

We wtorek (8 września) – o godz. 17:30 różaniec z wypominkami za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca. Po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza w Oratorium.

W środę (9 września) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W piątek (11 września) przypada 9 rocz. śmierci ks. Henryka Ignaczewskiego, który wiele lat pracował w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa.

  1. W niedzielę (20 września) na Mszy św. o godz. 11:00 spotykają się małżeństwa obchodzące 50 lat wspólnego życia w sakramentalnym małżeństwie. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału do 16 września.
  2. Powracają dyżury psychologa i radnego w naszej parafii. Psycholog przyjmuje w I i III wtorek miesiąca o godz. 19:00 – pierwszy dyżur 15 września. Radny miasta Michał Kryża ma dyżur w II poniedziałek miesiąca – pierwszy dyżur 14 września o godz. 18:00 w salce przy kancelarii.
  3. Po przerwie wakacyjnej wznawia swoją działalność nasz chór parafialny „Lira”. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby śpiewać w naszym, amatorskim chórze na próby w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:00 do salki chóru – wejście boczne do kościoła II piętro. Nie jest wymagane wykształcenie muzyczne, ale chęć śpiewania na chwałę Bogu i Wspomożycielce.
  4. Mężczyzn w wieku od 18 do 50 roku życia zapraszamy na spotkanie męskiej wspólnoty  “Wojownicy Maryi”. Rozpocznie się ono w przyszłą niedzielę (13 września) o godz. 17.30 w dolnym kościele.
  5. Już można pobierać w zakrystii lub kancelarii deklaracje dla rodziców dzieci, które pragną przyjąć I Komunię św. w 2021 roku. Należy wypełnione deklaracje wraz z aktem chrztu złożyć do końca września w kancelarii lub zakrystii.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Kazimiera Wasilke  – lat 70, zam. ul. Poznańska

śp. Jan Rohde – lat 81, zam. ul. Torowa

śp. Janina Daroń – lat 87, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…