XXIV Niedziela Zwykła

XXIV Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym – rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą wolontariusze z „Hospicjum św. Wawrzyńca” rozprowadzać kalendarze i kwestować na dalsze utrzymania tego miejsca opieki dzieci oraz dorosłych. Wesprzyjmy tę inicjatywę.

Także w przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz Wierzchowski, który w tym roku przybył do naszej parafii. Solenizanta uczcimy na Mszy św. o godz. 11:00. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.

  1. W poniedziałek (16 września) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. O godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W środę (18 września) – święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W sobotę (21 września) przypada 18 rocz. śmierci ks. Mariana Jurasia, który pracował jako kapelan szpitala, ale także w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim na cmentarzu komunalnym. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W niedzielę (22 września) przypada 33 rocz. śmierci ks. Mikołaja Kamińskiego, który posługiwał w tej parafii i pochowany jest w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. W sobotę (28 września) organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Niepokalanowa. Zapisy u p. Żerkowskiej lub na furcie domu zakonnego. Informacje również na plakatach.
  2. Nadal można pobierać deklaracje dla dzieci, które pragną przystąpić w naszej parafii  w przyszłym roku (2020) do I Komunii św., która odbędzie w III niedzielę maja. Deklaracje należy złożyć do 30 września.
  3. Przypominamy, że w naszej parafii organizowany jest rozbudowany kurs dla narzeczonych (tzw. przedmałżeński), który odbędzie się w dniach 20-21 września oraz 5 października. Spotkania prowadzi doświadczony zespół doradców życia małżeńskiego i rodzinnego. Zapisy w kancelarii i na furcie Domu Zakonnego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jadwiga Tandek – lat 72, zam. ul. Torowa

śp. Andrzej Żądłowski – lat 63, zam. ul. Paderewskiego

śp. Stanisława Stryczek – lat 69, zam. w Gdyni

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…