XXIX Niedziela Zwykła

XXIX Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na misje – będzie to zakończenie Tygodnia Misyjnego obchodzonego w Kościele.
  2. W poniedziałek (19 października)wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

W czwartek (22 października)wspomnienie św. Jana Pawła II – naszego wielkiego rodaka. Przez jego wstawiennictwo polecajmy naszą ojczyznę i wszystkie jej sprawy.

  1. W czwartek rozpoczyna się już XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego – salezjanina. Zapraszamy do skorzystania tej okazji posłuchania dobrej muzyki. Informacje szczegółowe na plakatach, w Auxilium i w Internecie. Z racji Festiwalu Msze św. od poniedziałku do piątku odbywać się będą w dolnym kościele.
  2. W sobotę (24 października)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00. Apel Maryjny o godz. 21:00 poprowadzi chór.
  3. Można jeszcze pobierać kartki na wypominki. Wypominki roczne należy oddać w kancelarii; a jednorazowe można składać także w zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych w pierwszym przypadku.
  4. Przed kościołem młodzież rozprowadza znicze – dochód zostanie przeznaczony na działalność naszego Oratorium. Także w przyszłą niedzielę będą jeszcze rozprowadzane znicze.
  5. W związku z zaistniałą sytuacją bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i dystansu społecznego, noszenie maseczek a w kościele nie skupianie się w jednym miejscu, bo może w liturgii uczestniczyć ponad 170 osób, a w dolnym kościele ponad 60 osób.

Także zostają zawieszone katechezy parafialne dla dzieci I Komunii św., które odbywały się w poniedziałki i czwartki ze względu na bezpieczeństwo.

  1. Spotkanie dla małżeństw online – w piątek 23.10 o g.19. Zgłoszenia na adres rumia@komuniamalzenstw.pl Temat – Różnice w seksualności małżonków – czego uczą, co najtrudniej rozumieć, jak dążyć do coraz piękniejszej i satysfakcjonującej bliskości? Online katecheza kapłana i małżonków, a potem dialog małżonków – zgłoszonym wyślemy link do materiałów.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Hildegarda Lewicka – lat 78, zam. ul. Szczecińska

śp. Stanisław Miotke – lat 69, zam. w Gdyni

śp. Bogumiła Wilczewska – lat 55, zam. ul. Marynarska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…