XXIX Niedziela Zwykła

XXIX Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Na Mszy św. o godz. 11:00 modlimy się w int. małżeństw, które obchodzą 25-lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

W przyszłą niedzielę (27 października) zapraszamy dzieci I Komunii św. i ich rodziców na Mszę św. na godz. 12:30. Będą poświęcone książeczki. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Jest to już spotkanie za miesiąc listopad.

  1. W poniedziałek (21 października.) – O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

W czwartek (24 października)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce; o godz. 21:00 Apel Maryjny przygotowany przez Domowy Kościół.

  1. W czwartek (24 października) rozpoczyna się XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego – salezjanina. Szczegółowy program na plakatach, w Auxilium i na stronach internetowych parafii.

Z racji Festiwalu Msze św. od poniedziałku do piątku odbywać się będą w dolnym kościele.

  1. W środę (23 października) o godz. 12:00 Msza św. okolicznościowa z racji 80. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Ignacego Błażewskiego – salezjanina, który zginął w Lasach Piaśnickich i pracował w Rumi. Jest on patronem dzieła salezjańskiego w Kniewie. Zostanie poświęcony jego pomnik, który odtąd będzie przypominał o tej postaci.
  2. W piątek (25 października) Komunia Małżeństw zaprasza na spotkanie pt. „Samotność w małżeństwie – kiedy jest trudna, a kiedy służy relacji?”. Początek o godz. 19:00 w salce przy kancelarii.
  3. Akcja Katolicka zaprasza w sobotę (26 października) na tradycyjną Rumską Drogę Krzyżową w parafii św. Anny w Wejherowie (u Franciszkanów). Wyjście o godz. 10:00 sprzed klasztoru.
  4. W przyszłą niedzielę (27 października) o godz. 16:45 w Oratorium kolejne spotkanie „Wojowników Maryi” – temat: Ojciec i dziecko. Tego dnia także po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbieniowe.
  5. Nadal zapraszamy dzieci i młodzież do naszego Oratorium od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 – 20:00. Dla każdego coś się znajdzie np. zabawy, gry, ciekawe rozgrywki i zawsze coś słodkiego.
  6. Jeszcze można pobierać kartki na wypominki. Wypominki roczne należy oddawać w kancelarii; a jednorazowe można składać także w zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion w pierwszym przypadku.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Maria Hendrych – lat 88, zam. Sarnowy

śp. Tadeusz Barszczewski – lat 81, zam. ul. Żeromskiego

śp. Jan Szwejkowski – lat 74, zam. ul. Filtrowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…