XXV Niedziela Zwykła

XXV Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przed kościołem zbiórka do puszek na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego.
  2. We wtorek (22 września) swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz Wierzchowski. Solenizanta uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.
  3. W poniedziałek (21 września) – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca w kaplicy Adoracji. Tego dnia przypada 19 rocz. śmierci ks. Mariana Jurasia, który pracował w naszej parafii oraz był kapelanem szpitala i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00.

We wtorek (22 września) przypada 34 rocz. śmierci ks. Mikołaja Kamińskiego, który posługiwał w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o tych kapłanach w naszych modlitwach.

W środę (23 września) – wspomnienie św. Ojca Pio. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W czwartek (24 września)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce, o godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi Domowy Kościół.

W piątek (25 września) przypada 32 rocz. śmierci koadiutora – brata zakonnego Jana Kuleszy, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego salezjanina – brata zakonnego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie zapraszamy na pierwsze spotkanie 24 września (czwartek). Rozpoczynamy Mszą św. o 18.00 w Sanktuarium, a potem spotkanie w Oratorium. Szczegóły na plakatach.

6          Po czasie pandemii, kiedy nasza wiara była doświadczana, pragniemy odzyskać pewność i siłę ducha, aby z nową siłą i nadzieją patrzeć w przyszłość. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian na „Rekolekcje Odnowy Duchowej”, które odbędą się w dniach 11-14 października a poprowadzi je ks. Jarosław Hybza – marianin z Lichenia. Program będzie wywieszony w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Zapraszajmy się nawzajem w rodzinach.

  1. Można jeszcze pobierać w zakrystii lub kancelarii deklaracje dla rodziców dzieci, które pragną przyjąć I Komunię św. w 2021 roku. Należy wypełnione deklaracje wraz z aktem chrztu złożyć do końca września w kancelarii lub zakrystii.
  2. Zapraszamy wszystkich małżonków na spotkanie w piątek (25 września) g.19.00 Temat: “Jaki jest mój / Twój Bóg? O męskiej i kobiecej religijności w małżeństwie” Sala przy kancelarii. Jest również możliwość uczestniczenia online i otrzymania materiałów do dialogu.

    Prosimy o zgłoszenia do czwartku na adres: rumia@komuniamalzenstw.pl

  3. W przyszłą niedzielę (27 września) na boiskach „Orlik” przy ul. Świętopełka odbędzie się festyn zatytułowany „Salezjanie w Starej Rumi” z racji rozpoczęcia obchodów 100-lecia konsekracji kościoła Podwyższenia Krzyża Św.; 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II i 75-lecia obecności Salezjanów w Starej Rumi. Początek o godz. 13:00. Szczegółowe informacje na plakacie.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Eleonora Kacperczyk – lat 74, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Jan Tandek – lat 77, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Tadeusz Hosenberg – lat 83, zam. ul. Warszawska                  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…