XXV Niedziela Zwykła

XXV Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przed kościołem zbiórka do puszek na Ziemię Świętą. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbienia i rozpoczęcie roku formacyjnego grupy „Młodzi Dorośli”.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza św. i spotkanie dla grupy „Wiara i Światło” w dolnym kościele, a w sobotę (25 września) o godz. 15:00 spotkanie wspólnoty „Królowa Pokoju”.

  1. W tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz Wierzchowski. Solenizanta uczcimy na Mszy św. we wtorek (28 września) o godz. 18:00. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.
  2. W środę (22 września) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W czwartek (23 września) – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny (o. Pio).

W piątek (24 września)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce; o godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi neokatechumenat. Na Mszy św. wieczornej orszak procesyjny.

  1. We wtorek (21 września) przypada 20 rocz. śmierci ks. Mariana Jurasia; w środę (22 września) przypada 35 rocz. śmieci ks. Mikołaja Kamińskiego; w sobotę (25 września) przypada 33 rocz. śmierci koadiutora Jana Kuleszy. Za zmarłych salezjanów zostanie odprawiona Msza św. w rocznicę śmierci o godz. 6:00. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  2. We wtorek (21 września) rozpoczyna nowy rok formacyjny wspólnota oazowa „Ruchu Światło-Życie”. Zapraszamy chętne dzieci po kl. IV i młodzież na spotkanie o godz. 17:30 na plebani w kaplicy Domu Zakonnego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Józef Cerk, l.68, ul. Poznańska

śp. Monika Kamińska – lat 92, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…