XXV Niedziela Zwykła

XXV Niedziela Zwykła

 1. Dziś XXV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu góralskiego zespołu „Równica” – reprezentującego miasto Ustroń. Przed kościołem wolontariusze z Hospicjum św. Wawrzyńca z Gdyni, wspierani przez uczniów szkolnego koła „Caritas” z naszych szkół salezjańskich, rozprowadzają kalendarze, a dochód zostanie przekazany na dalsze funkcjonowanie hospicjum. Wesprzyjmy tę inicjatywę.
 2. W poniedziałek (24 września) – wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 (z orszakiem procesyjnym). Od godz. 16:30 w kaplicy adoracji czuwanie wynagradzające NSPJ. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce, o godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi Neokatechumenat.
 3. We wtorek (25 września) przypada 30 rocz. śmierci koadiutora-salezjanina Jana Kuleszy, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego brata zakonnego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W środę (26 września) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.
 5. W przyszłą niedzielę (30 września) przybędzie do naszego sanktuarium piesza pielgrzymka Salezjańskiej Szkoły Podstawowej sióstr Salezjanek z ul. Ceynowy. Wraz z uczniami będą pielgrzymować nauczyciele, wychowawcy i rodzice. Msza św. na zakończenie pielgrzymki o godz. 15:00.
 6. Nasza parafia organizuje weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 19-20 października. Zapisy na furcie Domu Zakonnego lub w kancelarii. Ilość miejsc ograniczona.
 7. Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa na spotkanie pt “I opuści
  człowiek ojca swego i matkę swoją…” – o ważnej części fundamentu zdrowego małżeństwa. Najdłuższa i najważniejsza część spotkania to dialog małżonków we dwoje. Początek w piątek (28.09) w godz.19-21 w salce przy kancelarii.
 8. Inne ogłoszenia: W sobotę 29 września o g. 9.30 z placu parafialnego w Redzie Ciechocinie przy ul. Nowej wyruszy VIII Pielgrzymka Rowerowa do Piaśnicy. Dystans ok. 40 km – dalsze informacje na plakatach.
 9.  W niedzielę (7 października) w miejscu martyrologii w Piaśnicy zostanie odprawiona o godz. 11:00 Msza św., podczas której zostanie poświęcony grób nr 17, nad którym patronat obejmie nasza Inspektoria Salezjańska. Jest to związane z osobą ks. Ignacego Błażewskiego – salezjanina, który pracował w Rumi i zginął w Lasach Piaśnickich. Zapraszamy na tę uroczystość.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zofia Marciniak – lat 96, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Leszek Oktaba – lat 79, za. Gdańsk

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…