XXVI Niedziela Zwykła

XXVI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę (4 października) o godz. 12:30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w 2021 roku i ich rodziców. Zostaną poświęcone różańce. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Także w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  2. W poniedziałek (28 września) – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca w kaplicy Adoracji.

Tego dnia odmawiana jest również Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast w ramach inicjatywy: „Iskra Miłosierdzia”. Żywy Różaniec poprowadzi modlitwę na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego – Dąbrowskiego; Odnowa w Duchu Świętym – przy figurze Jezusa Dobrego Pasterza ul. Szczecińska; Wojownicy Maryi – na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej; Akcja Katolicka na skrzyżowaniu ulic Wybickiego i Starowiejskiej. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę. Informacje na plakatach.

We wtorek (29 września)święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 16:30 spotkanie grupy „Królowej Pokoju”. Tego dnia w ramach całorocznej adoracji w Archidiecezji Gdańskiej w naszej kaplicy całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy.

W środę (30 września) – o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki połączona z nabożeństwem do św. Jana Bosko.

  1. W czwartek (1 października) – rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Poprzez tę modlitwę chcemy prosić o wytrwanie na drodze wiary i zaufanie Bogu na wzór Maryi. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe dla wszystkich codziennie o godz. 17:30; w soboty o godz. 8:00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w dolnym kościele. Dla młodzieży w piątki o godz. 19:00.
  2. W czwartek (1 października)I Czwartek. O godz. 17:30 Godzina Święta połączona z różańcem; o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem w Oratorium. Od godz. 22:00-24:00 czuwanie modlitewne animowane przez wspólnotę „Wojowników Maryi”.

W piątek (2 października)I Piątek. O godz. 8:00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży.

W sobotę (3 października)I Sobota. O godz. 8:00 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie połączone z różańcem. Różaniec ulicami miasta w tym miesiącu rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św.

  1. Już teraz informujemy, że w dniach 20-21 listopada odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy w kancelarii i na furcie Domu Zakonnego.
  2. Jeszcze do końca września uczniowie klas VIII zapisują się na listę przygotowań do sakramentu bierzmowania. Informacje szczegółowe u ks. Piotra.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zbigniew Dubiński – lat 61, zam. ul. Wąska

śp. Jan Orłowski – lat 87, zam. ul. Torowa

śp. Halina Wawrzkiewicz – lat 72, zam. ul. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…