XXVI Niedziela Zwykła

XXVI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W przyszłą niedzielę (3 października) na Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Zostaną poświęcone różańce, które rodzice nabywają sami. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie formacyjne.

Także w przyszłą niedzielę pielgrzymka dzieci, nauczycieli, wychowawców i rodziców Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z ul. Ceynowy. Msza św. na zakończenie pielgrzymki o godz. 15:00.

  1. W piątek (1 października) rozpoczyna się miesiąc różańca św. Chcemy poprzez tę modlitwę umocnić swoją wiarę, nadzieję i miłość oraz prosić w intencji naszej parafii, ojczyzny i Kościoła. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich codziennie o godz. 17:30; w soboty o godz. 8:30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w dolnym kościele. Zawierzmy nasze intencje w modlitwie różańcowej, która od wieków jest mocą ludzi wiary.
  2. We wtorek (28 września) coroczna akcja „Koronka na ulicach świata”. Zapraszamy do modlitwy o godz. 15:00 prowadzonej przez różne grupy naszej parafii: skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i Starowiejskiej (Wojownicy Maryi); ul. Wybickiego i Starowiejska (Akcja Katolicka); ul. Dąbrowskiego i Piłsudskiego (Żywy Różaniec) oraz przy figurze Jezusa Dobrego Pasterza (Odnowa w Duchu Świętym).

We środę (29 września)święto Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

Także w środę zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach przygotowań do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Rozpoczynamy od Eucharystii o godz. 18.00, potem dalszy ciąg spotkania.

W czwartek (30 września) – wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko, o godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników.

W piątek (1 października) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus –  I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci połączona z różańcem. O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży zwłaszcza bierzmowanej, która po Mszy św. ma swoje obowiązkowe spotkanie.

W sobotę (2 października)wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów –  I Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo różańcowe powiązane z nabożeństwem pierwszo-sobotnim. Także po tej Mszy św. wyruszy ulicami naszego miasta „Męski Różaniec”.

  1. W przyszłą niedzielę (3 października) odbędzie się doroczna uroczystość ku czci pomordowanych w Lesie Piaśnickim. Mszy św. o godz. 11:00 w Kaplicy Męczenników będzie przewodniczył Metropolita Archidiecezji Gdańskiej ks. arcybiskup Tadeusz Wojda SAC. Szczegółowy program na plakatach w gablotkach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Helena  Woźniak – lat 93, zam. ul. Sienkiewicza

śp. Edmund Klawikowski – lat 78, zam. ul. Torowa

śp. Helena Kornatowska – lat 82, zam. ul. Wileńska

śp. Janina Ewaldt – lat 70, zam. ul. Świętojańska

śp. Adam Mielnicki – lat 90, zam ul. Stolarska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…