XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W przyszłą niedzielę (11 października) taca będzie przeznaczona na dalsze prace przy kościele. O godz. 12:00 w dolnym kościele spotkanie dla grupy „Wiara i Światło”.

Także w przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Będzie również zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera edukację niezamożnej, ale zdolnej młodzieży. Wesprzyjmy tę inicjatywę.

  1. W przyszłą niedzielę (11 października) rozpoczynamy nasze „Rekolekcje Odnowy Duchowej”, które mają być ożywieniem wiary i nadziei po okresie pandemii. Rozkład rekolekcji na plakatach, w Auxilium i w Internecie. Skorzystajmy z tego świętego czasu dla dobra nas samych i naszych najbliższych.
  2. W poniedziałek (5 października)wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca w kaplicy Adoracji.

We wtorek (6 października) – o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W środę (7 października)wspomnienie NMP Różańcowej. O godz. 17:30 różaniec połączony z nowenną. Tego dnia na Mszy św. wieczornej swoje ślubowanie złożą nowi członkowie Żywego Różańca.

W czwartek (8 października) po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele rozpocznie się adoracja przebłagalno-błagalna, na którą zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.

  1. Już teraz informujemy parafian, że z racji duszpasterskich od nowego 2021 roku Msze św. rano od poniedziałku do soboty będą odprawiane o godz. 6:00; 7:00; 8:00.
  2. Przypominamy, że nadal obowiązuje w kościele noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego dla dobra nas wszystkich. Uszanujmy te wymagania, aby każdy czuł się w kościele komfortowo.
  3. Można już pobierać kartki na wypominki. Wypominki roczne należy oddać w kancelarii; a jednorazowe można składać także w zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych w pierwszym przypadku.
  4. W Dniu Papieskim, w niedzielę 11 października, młodzież Oratorium zaprasza na pyszne kremówki. Dostępne będą w namiocie naszego Oratorium, widocznym przed kościołem. Wspieramy w ten sposób funkcjonowanie tego miejsca spotkania dzieci i młodzieży.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Tadeusz Labuda – lat 75, zam. w Gdyni

śp. Ryszard Grzechnik – lat 83, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…