XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. O godz. 15:00 Msza św. na zakończenie pielgrzymki Szkoły Sióstr Salezjanek z ul. Ceynowy. Przed kościołem wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca z Gdyni rozprowadzają kalendarze a dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie hospicjum.
 2. W przyszłą niedzielę (10 października)XXI Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Nowego Tysiąclecia, który wspiera zdolną, ale ubogą młodzież. Młodzież z Oratorium będzie rozprowadzać „papieskie kremówki” a dochód przeznaczany na dalsze funkcjonowanie Oratorium.Po Mszy św. wieczornej „Młodzi Dorośli” zapraszają na czuwanie poświęcone Janowi Pawłowi II.
 3. W poniedziałek (4 października)wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

We wtorek (5 października)wspomnienie św. siostry Faustyny – propagatorki Bożego Miłosierdzia. O godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 1. W czwartek (7 października) wspomnienie MB Różańcowej – I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem. Także po Mszy św. różaniec za powołanych.O godz. 20:00 w Oratorium spotkanie formacyjne „Młodych Dorosłych”. Zapraszamy.

Od godz. 22:00-24:00 czuwanie modlitewne animowane przez wspólnotę „Wojowników Maryi”.

 1. W niedzielę (17 października) na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy te małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w zakrystii, kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego do 13 października.
 2. Wspólnota Intronizacji wraz z innymi wspólnotami zaprasza na całodobową adorację Najśw. Sakramentu w intencji uproszenia łask dla siebie, parafii oraz wynagradzania Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi. Będą również inne intencje. Rozpoczęcie adoracji Mszą św. w środę (6 października) , zakończenie Mszą św. w czwartek (7 października) także Mszą św. o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kaplicy adoracji.
 3. Nasza parafia organizuje kurs przedmałżeński w dniach 5-6 listopada. Zgłoszenia w kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego.
 4. W środę (7 października) rozpoczyna się inicjatywa „Morze modlitwy” mająca za zadanie modlitwę w intencji mieszkańców naszej Archidiecezji. Szczegóły na plakacie i w ulotkach z tyłu kościoła.
 5. Od dziś można pobierać kartki na wypominki. Wypominki roczne należy oddawać w kancelarii; a jednorazowe można składać także w zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion w pierwszym przypadku.
 6. Szkoły Salezjańskie poszukują sprzątaczki. Informacje szczegółowe w sekretariacie szkoły.
 7. W przyszłą niedzielę (10 października) o godz. 14:00 w par. bł. Edmunda Bojanowskiego Msza św. w języku kaszubskim.

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Kazimierz Ruszkowski – lat 72, zam. ul. Mickiewicza 

śp. Maria Treppa – lat 97, zam. ul. Dąbrowskiego (pogrzeb w czwartek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…