XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym – XIX Dzień Papieski. Taca przeznaczona jest na renowację prezbiterium. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W przyszłą niedzielę 20 października o godz. 12:00 w dolnym kościele Msza św. i spotkanie dla grupy „Wiara i Światło”.

  1. W poniedziałek (14 października.) – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

W środę (16 października)XXXI rocznica konsekracji naszego kościoła. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, dzięki którym ta świątynia istnieje. O godz. 17:30 różaniec połączony ze stałą nowenną do Wspomożycielki.

  1. W sobotę (19 października) Mszą św. o godz. 10:00 w naszym sanktuarium rozpocznie świętowanie 70—lecia istnienia I LO w Rumi im. Książąt Pomorskich. Dyrekcja i Komitet Organizacyjny zapraszają wszystkich absolwentów i sympatyków liceum do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
  2. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwa różańcowe dla wszystkich codziennie o godz. 17:30; w soboty o godz. 8:00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w dolnym kościele.
  3. W niedzielę (20 października) na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy te małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w zakrystii, kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego do 17 października.
  4. Od piątku do niedzieli (18-20 października) będzie wystawiony na parkingu przy boisku kontener na makulaturę. Dochód jak zawsze przeznaczony jest na misje.
  5. W przyszłą niedzielę (20.10) o godz. 14:00 w kościele św. Józefa i Judy Tadeusza na Zagórzu Msza św. w języku kaszubskim.
  6. We wtorek (15 października)Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy pod Pomnik Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym na godz. 17:00, gdzie zostanie odprawione krótkie nabożeństwo. Zachęcamy do przyniesienia białych kwiatów – symbolu wdzięczności za życie.
  7. Organizowany jest wyjazd mężczyzn na spotkanie „Wojowników Maryi” w Poznaniu – 19 października (sobota). Temat spotkania „Ojciec i syn”. Szczegóły na plakatach z możliwością zapisu.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Maria Voss – lat 87, zam. ul. Wybickiego

śp. Henryk Słowiński – lat 76, zam. ul. Pułaskiego

śp. Tadeusz Piotrowski – lat 64, zam. ul. Krótka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…