XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym – Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Nowego Tysiąclecia, który pomaga ubogiej a zdolnej młodzieży. Także przed kościołem rozprowadzane są papieskie kremówki a dochód przeznaczony jest na działalność naszego Oratorium. Jest także wystawione stoisko z naszego parafialnego sklepiku, który definitywnie zamykamy. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbienia na cześć św. Jana Pawła II. Zapraszamy.
  2. W przyszłą niedzielę „Dzień Misyjny” – będziemy gościli w naszej parafii salezjanina misjonarza z Brazylii ks. Sławomira Drapiewskiego, który podzieli się z nami refleksjami na temat życia misyjnego. Po Mszach św. będzie kwestował na rzecz dzieła, które prowadzi w Manaus.

Także w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy te małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału do 13 października.

  1. We wtorek (12 października)9 rocznica koronacji obrazu MB Wspomożenia Wiernych w naszym kościele – nasz mały odpust. O godz. 17:00 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca. Na Mszy św. o godz. 18:00 orszak procesyjny. O godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi grupa ADMA. Uczcijmy w sposób uroczysty naszą Wspomożycielkę.

W środę (13 października) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. O godz. 17:30 różaniec połączony ze stałą nowenna do Wspomożycielki. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

W sobotę (16 października) – uroczystość XXXIII rocznicy poświęcenia naszego kościoła – jest to także wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Będziemy prosili Pana, aby ta świątynia nadal była miejscem spotkania z Bogiem, przepojonym modlitwą.

Tego dnia rozpoczyna się Triduum przed oddaniem św. Józefowi naszej ojczyzny, parafii i nas samych. Triduum w sobotę po Mszy św. o godz. 8:30 i nabożeństwie różańcowym, w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego wydarzenia.

  1. Jak co roku Akcja Katolicka organizuje Rumską Drogę Krzyżową. Odbędzie się ona 16 października (sobota). Wyjście o godzinie 10:00 z kościoła św. Anny w Wejherowie (Franciszkanie). Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Drodze Krzyżowej.
  2. W piątek (15 października)Dzień Dziecka Utraconego. Diakonia Życia zaprasza na nabożeństwo na cmentarzu przy Pomniku Dziecka Utraconego na godz. 17:00, a następnie na Eucharystię do naszego sanktuarium.
  3. Nadal trwają katechezy zwiastowania prowadzone przez neokatechumenat w każdą niedzielę i środę po Mszach św. wieczornych w dolnym kościele. Zapraszamy.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Apolinara Zielińska – lat 94, zam. ul. Matejki

śp. Jan Lange – lat 90, zam. ul. Świętojańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…