XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXVIII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Taca jest przeznaczona na dalsze prace w kościele. Po Mszy św. o godz. 12:30 udamy się pod pomnik „Dziecka Utraconego” na cmentarzu komunalnym, gdzie z racji Dnia Dziecka Utraconego odbędzie się krótkie nabożeństwo.
  2. Dziś jest obchodzony w całej Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera ubogą, ale zdolną młodzież.
  3. W czwartek (18 października) – święto św. Łukasza Ewangelisty – święto patronalne służby zdrowia. Swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz Pawłowski – kierownik Oratorium. Solenizanta uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Otoczmy go naszymi modlitwami.
  4. We wtorek (16 października) przypada XXX rocznica konsekracji naszego kościoła. W naszej parafii liturgiczna uroczystość – zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej zwłaszcza za budowniczych kościoła.
  5. Zapraszamy na nowy cykl spotkań tzw. katechezy dla dorosłych „O Panu Bogu przy kawie i pączku.” Pierwsze spotkanie w niedzielę (21 października) o godz. 16:00 w Oratorium. Temat spotkania :” Na początku Bóg stworzył…”. Informacje także na plakatach.
  6. W poniedziałek (15 października) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

W środę (17 października) o godz. 17:30 różaniec połączony z nowenną do MB Wspomożenia Wiernych.

  1. Od dziś można pobierać kartki na wypominki. Wypominki roczne należy oddawać w kancelarii; a jednorazowe można składać także w zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion w pierwszym przypadku.
  2. W przyszłą niedzielę (21 października) na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy te małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w zakrystii, kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego do 18 października.
  3. W przyszła niedzielę (21 października) o godz. 14:30 w parafii św. Józefa i Judy Tadeusza Msza św. w języku kaszubskim.
  4. Inne ogłoszenia: Dom Kultury Janowo zaprasza na „Koncert Papieski” w sobotę (20 października) na godz. 19:00. Informacje szczegółowe na plakatach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Irena Jelińska – lat 72, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Maria Pranschke – lat 86, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Mariola Bator – lat 57, zam. ul. Krakowska

śp. Antonina Lubczyńska – lat 83, zam. ul. Wrocławska

śp. Stanisław Wróbel – lat 85, zam. ul. Poprzeczna (pogrzeb w środę)

śp. Marianna Dworak – lat 91, zam. ul. Warszawska (pogrzeb w czwartek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…