Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

 

  1. Dziś Zesłanie Ducha Świętego – o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Taca jest przeznaczona na malowanie kościoła. Od godz. 15:00 rozpoczyna się nasz Festyn Parafialny, na który zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Będą różne atrakcje, grill i smaczne ciasta. Nie zabraknie loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

W Gdańsku o godz. 15:00 rozpoczyna się X Marsz dla Życia i Rodziny.

W przyszłą niedzielę harcerki z ZHR będą rozprowadzać ciasto, a dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne obozy.

  1. W poniedziałek (10 czerwca) – II dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 Od godz. 16:30 adoracja wynagradzająca w Kaplicy Adoracji.

We wtorek (11 czerwca) o godz. 17:00 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.  Od godz. 17:00 porady prawne w salce przy kancelarii, o godz. 19:00 dyżur psychologa.

W czwartek (13 czerwca) przypada 32 rocz. śmierci ks. Stanisława Ormińskiego – znanego muzyka salezjańskiego, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Z racji 13-tego dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

  1. W sobotę (15 czerwca) po Mszy św. o godz. 7:00 wyruszy tradycyjna pielgrzymka do Wejherowa. Zapraszamy na pielgrzymi szlak z intencjami modlitewnymi i świadectwem wiary. Powrót pielgrzymki w niedzielę (16 czerwca) – wyjście z Wejherowa ok. godz. 12.
  2. Zapraszamy na spotkanie dla małżonków pt. “Wartość seksualności małżonków”, które poprowadzi o. Ksawery Knotz OFMCap – specjalista w duszpasterstwie rodzin. Spotkanie odbędzie się 13.06 (czwartek) o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wstęp jest wolny! Należy się zgłosić – adres zgłoszeń jest na plakatach oraz na furcie domu zakonnego.
  3. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz na tablicach.
  4. Inne ogłoszenia : Akcja „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drodze pieszych i rowerzystów 60+. Seniorzy rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.Dla uczestników zapewniony będzie poczęstunek. Spotkanie w Rumi odbędzie się w środę 12 czerwca br. w godzinach 9.00-11.00 w Miejskim Domu Kultury, przy ul. Mickiewicza 19.
  5. Wystąpienie przedstawiciela Wolontariatu Misyjnego….

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Edmund Samson – lat 76, zam. w Gdyni

śp. Jarosław Mularzuk – lat 43, zam. ul. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…