Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

 

  1. Dziś Zesłanie Ducha Świętego. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe; o godz. 20:30 ostatni różaniec o ustanie epidemii oraz nabożeństwo majowe i Apel z koncertem pieśni maryjnych.

Jutro II Dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00.

Tego dnia (1 czerwca) swoje imieniny obchodzi ks. Jakub Marek – katecheta i opiekun LSO. Solenizanta uczcimy na Mszy św. w I Czwartek miesiąca (4 czerwca) o godz. 18:00. Otoczmy go naszymi modlitwami.

  1. Dziękujemy grupom parafialnym, które przez cały miesiąc przygotowywały Apele Maryjne oraz panom z orkiestry, którzy grali na trąbkach pieśni maryjne. Bóg zapłać.
  2. W sobotę (6 czerwca) pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Uroczystość odbędzie się o godz. 11:30. Ogarnijmy te dzieci naszymi modlitwami, aby przez całe życie pielęgnowały w sobie otwartość na Jezusa eucharystycznego. Spowiedź dla dzieci w piątek (5 czerwca) o godz. 19:00 w górnym kościele.
  3. W przyszłą niedzielę (7 czerwca) na Mszy św. o godz. 11:00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Damian Okroj – salezjanin, który w naszej parafii odbywał asystencję a 23 maja przyjął święcenia kapłańskie w swojej rodzinnej parafii w Główczycach. Otoczmy go naszymi modlitwami, aby wytrwał na drodze powołania salezjańskiego i kapłańskiego.
  4. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony tradycyjnie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele przez cały miesiąc nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30, a w soboty o godz. 8:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. We wtorek (2 czerwca) o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza w Oratorium.

W czwartek (4 czerwca)święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana –  I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Tego dnia przypada 20 rocz. śmierci ks. Wacława Dorabiały, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W piątek (5 czerwca)I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo ku czci NSPJ. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 7:30; 16:30; 18:00 i 19:00 (dk). Spowiedź na każdej Mszy św.

W sobotę (6 czerwca)I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem maryjnym pierwszo-sobotnim. Także o godz. 8:00 rozpoczyna się „Męski Różaniec” ulicami miasta.

  1. W ostatnim czasie została odnowiona kapliczka Matki Bożej przed kościołem i oczko wodne. To miejsce ma służyć modlitwie i relaksowi, dlatego prosimy o porządek i nie niszczenie pracy innych. Bądźmy na to wrażliwi, aby każdy czuł się tam dobrze.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Józef Więcek – lat 62, zam. ul. Krakowska

śp. Feliks Fijałkowski – lat 73, zam. w Gdyni

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…