Chór parafialny “Lira” w walce o Wiosło św. Wojciecha

Chór parafialny “Lira” w walce o Wiosło św. Wojciecha

W ostatni weekend ( 20-22.10.2023) Chór Lira miał możliwość uczestnictwa w XII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Pieśni Maryjnej “O wiosło św. Wojciecha” w Częstochowie organizowanym przez Stowarzyszenie Gaude Mater oraz Parafię św. Wojciecha w Częstochowie.

W konkursie brały udział chóry z Polski, Ukrainy i Węgier. Poziom tegorocznych występów był bardzo wysoki, a chór uzyskał III miejsce oraz liczne nagrody z czego bardzo jest dumny. Wiosło powędrowało do żeńskiego chóru z Węgier.

W ramach festiwalu chór Lira uświetnił również Mszę Świętą w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Aleksandrii gdzie wykonał również koncert pieśni Maryjnych. Został tam bardzo miło przyjęty za co dziękuje wójtowi oraz księdzu Proboszczowi Aleksandrii.

Najważniejszym i najcenniejszym przeżyciem dla chóru było wspólne, ze wszystkimi chórami, odśpiewanie “Gaude Mater” oraz “Barki” którą zadyrygowała nasza dyrygent Katarzyna Januszewska.

W ramach festiwalu chór miał możliwość wymiany doświadczeń i wspólnego muzykowania z uczestnikami.
Chór uczestniczył również w uroczystościach na Jasnej Górze oraz odśpiewał Apel Jasnogórski, który został skomponowany przez naszego patrona ks. Stanisława Ormińskiego.