I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu – rozpoczynamy nowy rok kościelny.

Gościmy wśród nas kl. Szymona Reinke z diecezjalnego seminarium w Gdańsku. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na Seminarium. Natomiast do puszki po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na utrzymanie kościoła. Po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Barbara (poniedziałek), bł. Filip Rinaldi (wtorek), św. Mikołaj (środa), św. Ambroży (czwartek), NMP w tajemnicy Niepokalanego Poczęcia (piątek), Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16.30
 • Nowenna do Niepokalanego Poczęcia od poniedziałku do czwartku o godz. 17:30.
 • czwartek – I czwartek miesiąca. Wieczorem od godz. 22 do Północy czuwanie przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez Wojowników Maryi w dolnym kościele. Tego dnia również zakończenie kursu przedmałżeńskiego. Msza św. na  zakończenie kursu o godz. 18:30 w kaplicy domu zakonnego.
 • piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 10 w dolnym kościele. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy orszak procesyjny. O godz. 12:00 zapraszamy na Godzinę Łaski do naszego Sanktuarium. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Rozpoczął się Adwent – czas radosnego przygotowania do obchodów Świąt Narodzenia Pana Jezusa. Pragniemy wraz z Matką Boża w atmosferze czuwania dobrze przeżyć ten czas. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Dzieci zapraszamy z lampionami od poniedziałku do piątku. Po roratach zapraszamy dzieci do oratorium na gorące kakao i śniadanie. Roraty będą odprawiane w górnym kościele.
 1. Z tyłu kościoła można nabyć świece wigilijne w cenie: małe – 10 zł, duże – 20 zł. Dochód przeznaczony na potrzebujących. Również można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Jak informowaliśmy opłatki zamówiliśmy u sióstr zakonnych. W ten sposób chcemy wesprzeć materialnie siostry.
 1. Z tyłu kościoła również do wzięcia kartki ze zgłoszeniami chęci przyjęcia kapłana podczas kolędy, wizyty duszpasterskiej. Wypełnione zgłoszenia można zostawiać w skarbonkach, na furcie domu zakonnego, kancelarii i zakrystii. Zgłoszeń można również dokonać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej parafii i na naszym Facebooku.
 1. W najbliższą niedzielę 10 grudnia Msza św. w j. kaszubskim w dolnym kościele o godz. 14:00. Za tydzień również dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 1. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 17-20 grudnia, a wygłosi je Łukasz Burnicki, salezjanin, brat ks. Proboszcza.