II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu

 1. Dziś II Niedziela Adwentu. Można nadal nabyć opłatki, świece i świąteczne pierniki. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Również tam u młodzieży z Oazy można nabyć pierniczki świąteczne, które samodzielnie wykonali.

Witamy w naszej parafii kleryków Mateusza i Mikołaja z gdańskiego seminarium.  

 1. Zbliża się okres świąteczny i spodziewamy się mroźnych dni. W związku z tym w przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 1. W tym tygodniu patronują nam: bł. Filip Rinaldi (poniedziałek), św. Mikołaj, biskup (wtorek), św. Ambroży (środa), NMP w tajemnicy Niepokalanego Poczęcia (czwartek)Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Od poniedziałku do środy nowenna do Niepokalanej o godz. 17:30
 • We wtorek – o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych
 • W czwartek (8 grudnia) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z kazaniami w naszym kościele o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00(dk); 18:00. O godz. 12:00 Godzina Łaski w górnym kościele. 8 grudnia to także święto patronalne Ruchu Światło-Życie (oazy).
 1. W następną niedzielę przypada 3 rocznica śmierci koadiutora Piotra Sadowskiego. Za zmarłego brata zakonnego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00.
 1. W środę (7 grudnia) o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w int. osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Po Mszy św. członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zapraszają na spotkanie do Oratorium.
 1. Z tyłu kościoła można zabrać kartki ze zgłoszeniami na wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Wypełnione zgłoszenia można wrzucić do skrzyneczki z tyłu kościoła lub zostawić na furcie domu zakonnego. Przypominamy, że można również dokonać zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy internetowo – link do formularza zgłoszeniowego – https://forms.gle/CRmpgzxq9fmAkNuV8
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się nasze adwentowe rekolekcje, które mają nas przygotować na zbliżające się święta Narodzenia Pana. Rekolekcje poprowadzi Dariusz Kowalczyk ze Stowięcina, rodzinnej parafii ks. Proboszcza. Program umieszczony zostanie w Auxilium, na naszych stronach internetowych.
 1. We wtorek (7 grudnia) – o godz. 17:30 ostatni dzień nowenny do Niepokalanej; o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 1. W środę (8 grudnia) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z kazaniami w naszym kościele o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00(dk); 18:00. O godz. 12:00 Godzina Łaski w górnym kościele.
 1. Od poniedziałku do piątku, w godz. 16:30-18:30 zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium. We wtorek 6 grudnia od godz. 16:30 przygotowanie ozdób świątecznych, bożonarodzeniowa sesja zdjęciowa i spotkanie ze św. Mikołajem.