II Niedziela zwykła

II Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy II Niedziela zwykła w ciągu roku. Serdecznie witamy ks. Jerzego Glińskiego, salezjanina i misjonarza. Dziękujemy za świadectwo i Słowo Boże. Po Mszy św. będzie można wesprzeć pracę misjonarzy poprzez dobrowolną ofiarę do puszki. Bardzo również dziękujemy za złożone ofiary w zeszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 6.000 zł. Bóg zapłać.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: bł. Alojzy Variara (poniedziałek), św. Antoni, opat (środa), św. Józef Sebastian Pelczar (piątek). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Od czwartku rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • stałe nabożeństwa bez zmian.
  • wtorek – różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o godz. 17:30.

 

  1. Zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w Oratorium.

 

  1. Przypominamy, że w niedzielę 28 stycznia przeżywamy w naszym Sanktuarium jubileusz 75-lecia poświęcenia cudami słynącego obrazu rumskiej Wspomożycielki. Centralna uroczystość pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy odbędzie się o godz. 12:30. Na uroczystości przybędzie też liczna reprezentacja Salezjanów z ks. Inspektorem Tadeuszem Itrychem na czele. Będzie to równocześnie dzień uczczenia św. Jana Bosko, patrona Miasta Rumi. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. Niech liczny udział w niej będzie wyrazem naszego przywiązania i dziecięcej miłości względem Matki Najświętszej.

 

  1. Za tydzień w poniedziałek 22 stycznia rozpoczynamy nowennę do uroczystości św. Jana Bosko. W związku z tym, w niedzielę 21 stycznia będzie można nabyć flagi z wizerunkiem św. Jana Bosko, patrona Miasta Rumia w cenie 40 zł. Flagi będą również dostępne w księgarni „Anielska”.

 

  1. Są jeszcze miejsca wolne na pielgrzymkę do północnych Włoch i miejsc związanych ze św. Janem Bosko. Informacje i program pielgrzymki w zakrystii.