III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu – Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje adwentowe, które głosi ks. Łukasz Burnicki, salezjanin pracujący w Szczecinie, dziele zapoczątkowanym przez ks. Lucjana Gierosa.  
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Nauki rekolekcyjne będą głoszone o godz. 9 w dolnym kościele i 18 w górnym kościele. Ks. Rekolekcjonista będzie również głosił krótkie kazania podczas porannej Mszy św. roratniej.
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16.30
 • Od dzisiaj do piątku nowenna do Bożego Narodzenia o godz. 17.30, natomiast w sobotę i niedzielę 24 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00.
 • Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Dzieci zapraszamy z lampionami, a po Roratach od poniedziałku do piątku zapraszamy do Oratorium na gorące kakao i drożdżówki. W najbliższą sobotę zakończenie Rorat.
 1. Z tyłu kościoła można nabyć świece wigilijne w cenie: małe – 10 zł, duże – 20 zł. Dochód przeznaczony na potrzebujących. Również można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Jak informowaliśmy opłatki zamówiliśmy u sióstr zakonnych. W ten sposób chcemy wesprzeć materialnie siostry.
 1. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne we wtorek 19 grudnia o godz. 19:00, tym razem w Oratorium. Tematem spotkania będzie historia o potopie.
 1. Przypominamy o obowiązku Mszy św. niedzielnej 24 grudnia. Jeśli ktoś zamierza przyjść na Pasterkę powinien pamiętać, że ma obowiązek również uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Msze niedzielne odprawione będą o stałych godzinach, oprócz Mszy św. o godz. 18. Pasterki będą odprawiane o godz. 22 i 24. Mszy św. popołudniowej dla dzieci nie będzie.
 1. Prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. kolędy. Kartki zgłoszeniowe są na stolikach z tyłu kościoła. Wypełnione proszę wrzucać do skarbon w kościele, zostawić w zakrystii, kancelarii parafialnej lub na furcie domu zakonnego. Istnieje również możliwość zgłoszenia internetowego – link do formularza na Facebooku i stronie naszej parafii.
 1. Na boisku przy parkingu parafialnym można zakupić choinki na święta.
 1. Dzieci i młodzież z naszej Oazy przygotowali pierniczki. Złożone ofiary dobrowolne będą przeznaczone na poczet potrzeb oazowych, w tym wyjazdy w najbliższych miesiącach. Bóg zapłać.
 1. Informujemy, że nasz kościół jest ogrzewany. Prosimy o zamykanie drzwi.
 1. Informujemy, że podjęliśmy już prace przygotowawcze do instalacji windy zewnętrznej w naszym kościele. Z dużą nadzieję liczymy na to, że uda nam się ją uruchomić już w najbliższym roku. Będzie to zależało od wielu czynników: od finansowych możliwości parafii, a także procedur, które zawsze wymagają znacznego czasu i przygotowań.
 1. W dniach 2-9 kwietnia organizujemy pielgrzymkę śladami św. Jana Bosko. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub bezpośrednio do ks. Henryka Kaszyckiego. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie naszej parafii.