III Niedziela zwykła

III Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy III Niedziela zwykła w ciągu roku, to niedziela Słowa Bożego. Warto zastanowić się nad rolą i znaczeniem Słowa Bożego w naszym życiu. Po Mszy można nabyć flagi z wizerunkiem św. Jana Bosko, patrona Miasta Rumia w cenie 40 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz misji salezjańskich w Rosji. 

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: bł. Laura Vicunia (poniedziałek), św. Franciszek Salezy i NMP Wspomożenie Wiernych (środa), św. Paweł (czwartek), św. Tymoteusz i św. Tytus (piątek). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • od poniedziałku rozpoczynamy nowennę do uroczystości św. Jana Bosko o godz. 17:30. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
  • środa – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Na Msze św. wieczorną zapraszamy orszak procesyjny. Kazanie tego dnia będzie głosił ks. Łukasz Pawłowski, a po Mszach będzie można nabyć książkę ks. Łukasza na temat duchowości kapłańskiej salezjanina ks. Józefa Quadrio.

 

  1. W najbliższą niedzielę 28 stycznia przeżywamy w naszym Sanktuarium Jubileusz 75-lecia poświęcenia cudami słynącego obrazu rumskiej Wspomożycielki. Centralna uroczystość pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy odbędzie się o godz. 12:30. Na uroczystości przybędzie też liczna reprezentacja Salezjanów z Inspektorem Tadeuszem Itrychem na czele. Będzie to równocześnie dzień uczczenia św. Jana Bosko, patrona Miasta Rumi. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. Niech liczny udział w niej będzie wyrazem naszego przywiązania i dziecięcej miłości względem Matki Najświętszej.

 

  1. Zapraszamy na „Katechezy Zwiastowania” prowadzone przez wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii. Początek 4 lutego o godz. 19:00 w kawiarence parafialnej. Kolejne spotkania w środy i niedziele po Mszy św. wieczornej. To zaproszenie do wspólnego dzielenia się Słowem Bożym i doświadczeniem wiary.

 

  1. Zapraszamy do Poradni psychologicznej przy kancelarii parafialnej w piątek od godz. 9 do godz. 11.

 

  1. Są jeszcze miejsca wolne na pielgrzymkę do północnych Włoch i miejsc związanych ze św. Janem Bosko. Informacje i program pielgrzymki w zakrystii.