Informacje odnośnie I Komunii św.

Informacje odnośnie I Komunii św.

 

Zasady dotyczące I Komunii św. w roku 2020

W związku z panującą sytuacją i prawdopodobieństwem, że wprowadzone ograniczenia szybko nie ustąpią, biorąc zarazem pod uwagę wskazania Kurii Biskupiej, proponujemy, aby I Komunia św. odbyła się w małych grupach (10 dzieci) w terminach, które będą przedstawione. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, ale decyzję pozostawiamy rodzicom dziecka, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich dzieci.  Gdyby rodzice uważali, że zagrożenie jest nadal zbyt duże, to proponujemy zgłoszenie się na termin wrześniowy już po rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Dopiero na początku września podamy szczegółowe informacje na ten temat. Jest także możliwość rezygnacji w 2020 roku i przeniesienie na późniejszy termin, po uzgodnieniu z ks. Proboszczem.

Oto proponowane terminy na dzień dzisiejszy (data i godzina):

6 czerwca (sobota) ( 2 grupy) – godz. 9:30   lub   godz. 11:30    

13 czerwca (sobota) ( 2 grupy) – godz. 9:30   lub   godz. 11:30  

20 czerwca (sobota) ( 2 grupy) – godz. 9:30   lub  godz. 11:30  

Spowiedź św. dla każdej grupy będzie w poprzedzający piątek od godz. 19:00

Każde dziecko będzie mogło na tę uroczystość zaprosić 9 osób ze swojej rodziny. W naszym kościele może na Mszy św. przebywać do 100 osób.

Termin wrześniowy to 19 września (sobota)

Oczywiście uroczystości będą się odbywały z obowiązującymi przepisami epidemicznymi m.in. wszystkich obecnych w kościele obowiązuje do odwołania nakaz zasłaniania ust i nosa także dzieci pierwszokomunijne.

Równocześnie Kuria Biskupia zachęca, aby w tym roku przyjęcia pierwszokomunijne miały charakter skromny i kameralny.

Zachęcamy rodziców, aby nadal w domach prowadzili katechezy domowe według wskazań siostry Joanny – odpowiedzialnej za całość przygotowań.

W jaki sposób będzie można zgłosić swoje dziecko na dany termin (data i godzina)?

Na naszej stronie internetowej (rumia.esalezjanie.pl) znajduje się u góry zakładka „Aktualności” i tam będzie odnośnik (Komunia św. – 2020).

Po wejściu na tę stronę ukaże się formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić wpisując: adres e-mailowy;  imię i nazwisko dziecka; wybrane terminy ( I wybór i II wybór) np. (I wybór 9 czerwca godz. 9:30 ; II wybór 16 czerwca godz. 9:30 ) lub termin wrześniowy ewentualnie rezygnacja w 2020 roku (podając przyczynę ks. Proboszczowi). Po wysłaniu formularza –  liczy się kolejność zgłoszeń, otrzymacie Państwo zwrotny e-mail z potwierdzeniem, na który termin zostało dziecko zarejestrowane. Zastrzegamy sobie możliwość łączenia grup przy zbyt małej ilości dzieci; rodzice zostaną o tym powiadomieni wcześniej.

Formularze można wysyłać od dnia 23 kwietnia (czwartek) do 30 kwietnia.

Wszelkie ustalenia są ważne na dzień dzisiejszy, gdyby nastąpiły jakieś zmiany w związku z pandemią, będziemy na bieżąco korygować nasze ustalenia.