IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu – W tradycji Kościoła nazywana jako niedziela Laetare, czyli niedziela radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud nawrócenia żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.  Dzisiaj o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

 1. Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • stałe nabożeństwa bez zmian.
 • środa – Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 • piątek – Droga krzyżowa o godz. 8.30 i 17.30 dla wszystkich, o godz. 16.30 dla dzieci a o godz. 19.00 dla młodzieży

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej o godz. 19:00.

 

 1. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Msze św. w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń, a także za ich bliskich w środę 13 marca o godz. 18. Zachęcamy również do udziału w warsztatach psychologicznych. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na budowę windy, której koszt na dzień dzisiejszy przekroczy 300 tysięcy złotych. Bóg zapłać za ofiary już złożone. Do tej pory otrzymaliśmy 23.401 zł. Dobrowolne datki można składać: w kopertach na tacę, do puszek w wyznaczoną niedzielę, przelewem na konto parafialne z dopiskiem „darowizna na windę”, a także poprzez zorganizowaną zrzutkę w Internecie i za pomocą usługi BLIK na nr księdza Proboszcza. Więcej informacji znajdziemy na stronie parafialnej, na ulotkach z tyłu kościoła i na plakatach.

 

 1. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na drogę krzyżową za Ojczyznę krzyżami Rumi 15 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00

 

 1. Zapraszamy na kolejną edycję – wiosenną kursu przedmałżeńskiego. Spotkania odbywać się będą, co tydzień w czwartki w godzinach od 18.30 do 21.00. Rozpoczynamy od 4 kwietnia br. Zapisy w kancelarii lub na furcie domu zakonnego. Więcej szczegółów na stronie parafialnej.

 

 1. Z przodu kościoła – przy ołtarzu św. Jana Bosko wystawiony jest kosz na dary dla potrzebujących, przede wszystkim żywność opakowaną i środki czystości. Dary te przekazane zostaną najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać za okazaną życzliwość.