IV Niedziela zwykła

IV Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedziela zwykła w ciągu roku. Na Mszy św. o godz. 12:30 przeżywamy uroczystość jubileuszową 75-lecia poświęcenia obrazu rumskiej Wspomożycielki pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy.
 2. W tym tygodniu patronują nam: bł. Bronisław Markiewicz (poniedziałek), św. Jan Bosko (środa),  Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • w poniedziałek i wtorek nowenna do uroczystości św. Jana Bosko o godz. 17:30.
 • środa – uroczystość św. Jana Bosko, patrona Miasta Rumi i naszej parafii. Główna uroczystość będzie miała na Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy orszak procesyjny
 • czwartek – I czwartek miesiąca. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe o godz. 17:30
 • piątek – święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia taca będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne. Nabożeństwa ku czci NSPJ po Mszy o godz. 8 i o godz. 17:30
 • sobota – I sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 8 nabożeństwo i Różaniec Rodzin ulicami miasta.
 1. Pragniemy zaprosić po uroczystości św. Jana Bosko do Oratorium na wspólną zabawę i kolację wszystkich uczestników liturgii. Niech wspólne świętowanie będzie przepełnione radością z tego, że duchowość św. Jana Bosko jest nam bardzo bliska.
 1. Zapraszamy no kolejne spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19:00 w Oratorium. Tematem spotkania będzie początek historii Abrahama.
 1. Zapraszamy na „Katechezy Zwiastowania” prowadzone przez wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii. Początek 4 lutego o godz. 19:00 w kawiarence parafialnej. Kolejne spotkania w środy i niedziele po Mszy św. wieczornej. To zaproszenie do wspólnego dzielenia się Słowem Bożym i doświadczeniem wiary.