Niedziela Dobrego Pasterza

Niedziela Dobrego Pasterza

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy – niedziela Dobrego Pasterza. Bardzo serdecznie witamy wśród nas ks. Marka Dziewieckiego, który od wczoraj gości w naszym Sanktuarium. Dziękujemy za wygłoszone konferencje w dniu wczorajszym i Słowo Boże podczas dzisiejszych Mszy.

O godz. 17:30 nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko.

 • nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16:30

środa – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. według rozkładu niedzielnego. O godz. 9:30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy orszak procesyjny.  Po Mszy św. poczty sztandarowe udadzą się w przemarszu pod pomnik Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego.

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Józef, rzemieślnik (poniedziałek), NMP Królowa Polski (środa), św. Florian (czwartek), św. Dominik Savio (piątek), święci Filip i Jakub (sobota). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30; w soboty o godz. 8:30; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 przed kapliczką z figurą Matki Bożej. O godz. 20:45 nabożeństwo majowe i Apel Maryjny prowadzony przez poszczególne grupy działające przy parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym pięknym, maryjnym miesiącu.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe
 • czwartek I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe, o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. różaniec za powołanych.
 • Od godz. 22:00 – 24:00 – Godzina święta animowana przez grupę „Wojowników Maryi”.
 • piątek I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź, a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci połączona z nabożeństwem majowym; O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży.
 • sobota – I Sobota miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo majowe powiązane z nabożeństwem maryjnym pierwszo-sobotnim. Różaniec Rodzin ulicami naszego miasta wyruszy wyjątkowo o godz. 8:00.
 1. Serdecznie zapraszamy na Kongres czcicieli Maryi Wspomożycielki Wiernych do naszego Sanktuarium w najbliższą sobotę 6 maja od godz. 9:00. Szczegółowy program na plakatach.

W związku z przygotowaniem Ogólnopolskiego Kongresu czczicieli Wspomożycielki Wiernych w sobotę Msze św. poranne o godz. 6, 7 i 8 i nabożeństwo będą odprawiane w dolnym kościele.

 

 1. W najbliższą środę i sobotę kancelaria będzie nieczynna.

 

 1. Pod chórem można nabyć książeczki z tekstami kardynała Wyszyńskiego na każdy dzień miesiąca maja. Cena 10 zł.

 

 1. 13 maja (sobota) organizujemy jednodniową pielgrzymkę szlakiem św. Jakuba dla dzieci wraz z rodzicami. Będzie to kontynuacja naszych roratnich spotkań. Zapisy w zakrystii.