Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej. O godz. 17.15 ostatnie w tym Wielki Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 1. Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • stałe nabożeństwa bez zmian.
 • W tym tygodniu rozpoczyna się Triduum Paschalne:
 • Wielki Czwartek – Tego dnia nie ma Mszy św. do południa. O godz. 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowniea Eucharystii i sakramentu kapłaństwa z obrzędem obmycia nóg. Po Mszy św. o godz. 22:00 adoracja Chrystusa w Ołtarzy Wystawienia (ciemnicy)
 • Wielki Piątek – nie odprawia się Mszy św. Od godz. 6:00 adoracja w ciemnicy do godz. 17:30. O godz. 15:00 droga krzyżowa z nowenną do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:0. Następnie adoracja przy Grobie Pańskim, która będzie trwała nieustannie do godz. 19:30 w Wielką Sobotę. Przypominamy, że w piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 • Wielka Sobota – święcenia pokarmów od godz. 9:00 do godz. 16:00 przed kościołem. Jeśli będzie niesprzyjająca pogoda będzie w dolnym kościele. O godz. 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej z obrzędem poświęcenia wody i uroczystym śpiewem Exultetn.
 • Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o godz. 6:00. Prosimy o udział orszak procesyjny. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 8:00. Pozostałe Msze św. bez zmian.
 1. Spowiedź św. od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy św. W Wielki Piątek od godz. 6:00 do 17:30 oraz od godz. 20:00 aż do godz. 17:00 w Wielką Sobotę. Spowiedź będzie odbywała się w górnym kościele.
 1. Rozkład nabożeństw Wielkiego Tygodnia, godziny spowiedzi i rozkład adoracji prowadzonych przez grupy parafialne wyłożony jest z tyłu kościoła na stolikach. Informacje też będą umieszczone na stronie internetowej i w galotkach.
 1. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 1. W dniach 21-28 kwietnia przeżywamy w naszej parafii misje parafialne, stąd nie było rekolekcji wielkopostnych.
 1. Po Mszy św. będzie można złożyć do puszek przed kościołem dobrowolne ofiary na windę do naszego Sanktuarium. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. Bardzo dziękujemy Salezjanom Współpracownikom i parafianom za przygotowanie palemek na dzisiejszą niedzielę.