Niedziela Słowa Bożego

Niedziela Słowa Bożego

  1. Dziś III Niedziela Zwykła w roku liturgicznym – Niedziela Słowa Bożego. O godz. 17:30 nowenna do św. Jana Bosko połączona z ostatnim w tym roku nabożeństwem kolędowym dla mieszkańców parafii, którzy z jakichkolwiek przyczyn nie mogli przyjąć kapłana.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: św. Franciszek Salezy (wtorek), św. Paweł w święto jego nawrócenia (środa), św. Tymoteusz i św. Tytus (czwartek), św. Tomasz z Akwinu (sobota). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • Od dnia dzisiejszego rozpoczynamy nowennę do św. Jana Bosko. Nowenna codziennie o godz. 17:30, w sobotę o 8:30.
  • we wtorek święto św. Franciszka Salezego. Z racji 24 dnia miesiąca na Mszy św. wieczornej poczty sztandarowe, a po Mszy św. Apel Jasnogórski, który poprowadzi Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

 

  1. Zbliżamy się do uroczystości św. Jana Bosko – patrona naszego miasta. Jako parafia i mieszkańcy miasta będziemy czcili naszego patrona w najbliższą niedzielę. Zapraszamy na godz. 12:30 na Mszę św. odpustową, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi bp. Vitalij Krywicki, salezjanin, biskup kijowsko-żytomierski z Ukrainy. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe i parafian do włączenia się w to wielkie święto dla naszej parafii, Rodziny Salezjańskiej, ale także dla naszego miasta.

 

  1. Po każdej Mszy św. niedzielnej, podczas których kazania głosić będzie również ks. biskup, będzie można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na rzecz potrzebującej młodzieży i dzieci z ogarniętych wojną placówek na Ukrainie.

 

  1. 16 lutego w naszej parafii rozpocznie się kurs dla małżeństw sakramentalnych: „Zatrzymaj się w biegu” – czyli jak owocnie korzystać z sakramentu małżeństwa. Szczegóły na plakatach i ulotkach.