Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

  1. W tym tygodniu patronują nam: św. Bonifacy (poniedziałek), św. Jadwiga Królowa i bł. Stefan Sandor (czwartek). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • Poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16:30
  • Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30. W soboty po Mszy św. o godz. 8:00.
  • W czwartek (8 czerwca) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. o godz. 6:30; 8:00; 10:00 (górny i dolny kościół) i 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy tradycyjną trasą. Prosimy o udział orszak procesyjny. Zachęcamy również do udekorowania naszych domów, szczególnie na trasie przejścia procesji. Niech udział w procesji będzie wyznaniem wiary i świadectwem dla innych.

 

  1. Przez całą oktawę Bożego Ciała (do piątku 16 czerwca) po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Uczcijmy Jezusa eucharystycznego.

 

  1. Arcybiskup Tadeusz Wojda udziela osobom przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnychw dniu 9 czerwca. Korzystających z dyspensy Metropolita Gdański zobowiązuje do odmówienia Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Pod Twoją obronę w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

 

  1. W sobotę (10 czerwca) Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda przeżywa swoją szóstą rocznicę sakry biskupiej. W intencji naszego Pasterza będzie odprawiona Msza św. w sobotę o godz. 18:00. Tego dnia odbędzie się w naszej parafii Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi. W związku z tym kancelaria będzie nieczynna.

 

  1. 17 czerwca odbędzie się Festyn parafialny. Szczegóły znajdziemy na plakatach i stronie internetowej. Gdyby ktoś z wiernych chciał ofiarować na potrzeby festynu jakieś zabawki, gadżety, albo inne rzeczy, które mogłyby się przydać na loterię, albo nagrody, można zostawić je na furcie domu zakonnego, albo w zakrystii. W programie festynu: grill, konkursy z nagrodami, pokaz iluzjonisty, gdy i zabawy dla młodszych i starszych.

Po Mszy św. będzie można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na pokrycie kosztów organizacyjnych festynu. Za wszelką pomoc dziękujemy.