Rekolekcyjny czas w naszym Sanktuarium

Rekolekcyjny czas w naszym Sanktuarium

Wielki Post to tradycyjnie okres, gdy w czasie rekolekcji przygotowujemy się do jak najowocniejszego przeżywania Uroczystości Paschalnych.

W naszej wspólnocie ten Czas Łaski podzielony był na trzy etapy: od 20 do 24  marca ks. Dominik Iwański ze wspólnoty Św. Krzyża w Rumi głosił nauki dzieciom i  młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii dając za przykład życia zmagania proroka  Jonasza. Następnie ks. Paweł Żurawiński, kustosz Sanktuarium Bł. Prymasa Stefana  Wyszyńskiego w Kobylance w dniach 26 – 29 marca wygłosił rekolekcje pod hasłem: „Będziesz miłował” skierowane do naszej wspólnoty parafialnej. W swoich naukach  o potrzebie powrotu do wierności przykazaniu miłości pięknie wplótł przykład życia  Prymasa Tysiąclecia. W końcu w dniach 3 i 4 kwietnia ks. Łukasz Burnicki ze wspólnoty szkolno – wychowawczej Św. Józefa poprowadził spotkania rekolekcyjne dla wspólnoty naszych Szkół Salezjańskich. W ich trakcie zaprosił do naśladowania świętych naszych czasów takich jak Bł. Carlo Acutis – rówieśnik naszych uczniów.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu rekolekcji (w
tym pracowitym spowiednikom) i Wszystkim, którzy skorzystali z tych zaproszeń…
od Pana Jezusa

Tekst: ks. Tomasz Wierzchowski

Zdjęcia: Andrzej Gojke, ks. Rafał Burnicki, Magdalena Kapuścińska