V Niedziela Wielkanocy

V Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocy. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe. Także o godz. 20:45 nabożeństwo majowe i Apel Maryjny.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Stanisław, biskup i męczennik (poniedziałek), NMP z Fatimy (sobota), św. Maria Dominika Mazzarello (sobota). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o 16:30
 • od poniedzałku do piątku włącznie – nabożeństwo majowe dla dzieci przy figurze Matki Bożej o godz. 17:00. Dla dorosłych o godz. 17:30.
 • W sobotę nabożeństwo majowe o godz. 8:30, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 • Codziennie w maju o godz. 20:45 nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski prowadzony przez poszczególne grupy.

 

 1. W poniedziałek o godz. 18:00 w kościele św. Jana z Kęt w Rumi odprawiona będzie Msza św. w intencji Ojczyzny w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. O godz. 17:15 złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym.

Tego dnia 40. rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

 

 1. We wtorek przypada 19 rocz. śmierci Władysława Fidurskiego, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. W środę Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na mszę o godz. 18:00 w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń, a także za ich bliskich. Po mszy zapraszamy na świadectwo o dojrzewaniu do abstynencji oraz owocach tej decyzji. 

 

 1. W sobotę przypada wspomnienie św. Marii Dominiki Mazzarello – współzałożycielki sióstr Salezjanek. Podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla Sióstr, a dla zmarłych o życie wieczne.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 14 maja Msza św. w j. kaszubskim w dolnym kościele o godz. 14:00.

 

 1. Dziękujemy bardzo za pomoc w organizacji Ogólnopolskiego Kongresu ku czczi Wspomożycielki Wiernych, który odbył się w dniu wczorajszym. Jednocześnie dziękujemy za złożone ofiary do puszek, w wysokości 4.000 zł. na pokrycie kosztów organizacyjnych. Bóg zapłać.                                                                                                              
 2. Zachęcamy do składania podziękowań za otrzymanie łaski za wstawiennictwem Maryi Wspomożycielki. Podziękowania można składać do skarbonek przy ostatnich ławkach Sanktuarium.