V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu . O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Z radością informujemy, że nasz Ksiadz Arcybiskup, Tadeusz Wojda, został wybrany przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski. Pamiętajmy o naszym Pasterzy w codziennych modlitwach.

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Józef, oblubieniec NMP (wtorek), NMP Wspomożycielka Wiernych (sobota). Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • stałe nabożeństwa bez zmian.
 • wtorek – Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Msze św. jak w zwykły dzień. Na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji ks. Józefa Deniziaka z racji jego imienin.
 • piątek – Droga krzyżowa o godz. 8.30 i 17.30 dla wszystkich, o godz. 16.30 dla dzieci. Po Mszy św. wieczornej wyruszymy w drodze krzyżowej miejskiej z naszego Sanktuarium do kościoła Podwyższenia Krzyża św. O godz. 19 Mszą św. w kościele św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze rozpoczyna się Ekstremalna Droga Krzyżowa po piasku. Szczegóły na plakatach.
 • sobota – wyjątkowo 23 dnia miesiąca będziemy przeżywali miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Po Mszy św. o godz. 8:00 Hołd Wspomożycielce. Również w sobotę po Mszy św. wieczornej, około godz. 19 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne przygotowane przez naszych Prenowicjuszy.
 1. Gratulujemy młodzieży, która przyjęła w poniedziałek sakrament bierzmowania. Módlmy się w intencji młodzieży, aby potrafili odważnie bronić swojej wiary i korzystać z otrzymanych darów.
 1. Zapraszamy na wykład pt.: „Najnowsze metody leczenia niepłodności”, który wygłosi Pani Aleksandra Kicińska, specjalistka leczenia niepłodności, dr nauk medycznych. Wykład odbędzie się w dolnym kościele 21 marca (czwartek) o godz. 18.
 1. Kolejne spotkanie biblijne odbędzie się we wtorek 19 marca o godz. 19 w Oratorium.
 1. W dniach 20-22 marca odbędą się rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych nr 4 i 8.
 1. W dniach 19-21 kwietnia odbywać się będą Warsztaty wokalne przy naszym Sanktuarium. Szczegóły na plakatach.
 1. Poczynając od wczorajszego dnia nasza parafia uczestniczy w ogólnopolskiej akcji modlitwy w intencji Ojczyzny. Stąd aż do Niedzieli Palmowej po każdej Mszy św. będziemy odmawiali stosowne modlitwy.
 1. Zapraszamy na kolejna edycję pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę, organizowaną przez brata Tomasza z parafii Podwyższenia Krzyża św. Szczegóły do zapoznania się na plakatach.
 1. Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi w Szkołach Salezjańskich w Kniewie, który odbędzie się 19 marca w godz. 15:30-18:00. Zaproszenie kierowane jest szczególnie dla uczniów klas VI-VIIII.
 2. Podobnie Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek dysponuje wolnymi miejscami dla dzieci w wieku 3-6 lat. Rodziców zapraszamy do zapoznania się z ofertą placówki.
 3. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Msze z procesją z palmami o godz. 11 i 12:30. Przed Mszami będzie można zaopatrzyć się tradycyjnie w palemki przygotowane przez Salezjanów Współpracowników i wiernych naszej parafii. Tego dnia po każdej Mszy św. będzie można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na budowę windy w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać!
 1. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej i prosimy o nieodkładanie jej na ostatni moment.