V Niedziela zwykła

V Niedziela zwykła

 1. Dziś V Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Paweł Mika i Towarzysze (poniedziałek), bł. papież Pius IX (wtorek), bł. Euzebia Palomino Yenes (czwartek), św. Scholastyka (piątek), NMP z Lourdes (sobota). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • W poniedziałek – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16:30
 • We wtorek o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 • w środę o godz. 18:00 Msza św. w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń, a także za ich bliskich. . Po Mszy św. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na spotkanie z ks. Jackiem Nawrotem na temat „12 kroków – od trudnej przeszłości do szczęśliwego małżeństwa”.
 • W sobotę (11 lutego) – NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Dlatego też zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 10:00 w dolnym kościele z udzieleniem sakramentu chorych.

 

 

 1. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi Jacek Żurawski – wikariusz parafii. Solenizanta uczcimy na Mszy św. we wtorek 7 lutego o godz. 18:00. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.

 

 1. Msza św. w j. kaszubskim w najbliższą niedzielę w parafii św. Judy Tadeusza o godz. 14:00.
 2. Serdecznie witamy wśród nas Panią Małgorzatę, która od początku lutego jest organistką w naszej parafii. Życzymy Pani błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, opieki rumskiej Wspomożycielki Wiernych i satysfakcji z pracy w naszej parafii. 

 

 1. 16 lutego w naszej parafii rozpoczyna się kurs dla małżeństw sakramentalnych: „Zatrzymaj się w biegu – czyli jak owocnie korzystać z sakramentu małżeństwa”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 

 1. Od 23 lutego prowadzony będzie w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii lub na furcie domu zakonnego.

 

 1. Organizowana jest pielgrzymka rowerowa do Częstochowy od 30 czerwca do 8 lipca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 11 lutego o godz. 19:30 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Szczegółowe informacje u brata Tomasza.